Dřevo, sklo i hliník

Datum: 31.8.2018
obrázek
Na první pohled doslova nepřehlédnutelný prvek – hlavní schodiště – nemusí vůbec působit mohutně. Ba právě naopak! Stačí jen zvolit jeho správný typ. • Dosud představovaly klasické obložkové dřevěné dveřní zárubně v interiéru určité mantinely a limity. To však není případ hliníkové obložkové zárubně Dynamik!

Lehce s dřevem, vzdušně se sklem!

„Výsledná podoba schodiště má prostor zdobit a zároveň působit odlehčeně. Dobrou volbou může být typ bočnicového schodiště JAP 1020, které ve vás evokuje představu, že si jen tak volně pluje prostorem,“ radí Petr Paksi, obchodní ředitel společnosti J.A.P., výrobce interiérových schodišť. To je možné díky absenci těžkopádně působících schodišťových konstrukcí.

Nosnou konstrukci schodiště tak tvoří kovové bočnice, jež jsou vhodné pro doplnění celoskleněným zábradlím. To je díky bočnicím pevně ukotveno. Z využití skla u zábradlí nemusíte mít vůbec obavy, jelikož skleněnou zábradelní výplň tvoří pevné a odolné kalené sklo, které je až pětkrát odolnější vůči nárazu do plochy než sklo obyčejné. Navíc je výrobci většinou využíváno v sendvičové konstrukci pro posílení jeho síly.

Revoluční hliník

„Oproti běžné dřevěné zárubni oplývá hliníková zárubeň Dynamik nespornými výhodami. Mezi ty největší patří její voděodolnost a vlhkuvzdornost. Zárubeň se ve vlhkých prostředích nezkroutí a vydrží vám bez poškození dlouhá léta,“ popisuje její vlastnosti Petr Paksi, obchodní ředitel společnosti J.A.P., z jejíž vývojové dílny zárubeň pochází.

Kromě funkčních výhod disponuje zárubeň Dynamik i nadčasovým a moderním designem. „Velké využití najde zárubeň v komerčních prostorách. Kanceláře, školy, nemocnice, botanické a zoologické zahrady, nebo veřejné bazény a sauny… Tam všude se naše hliníková zárubeň Dynamik skvěle hodí!“ přibližuje její využití Petr Paksi. Hliník na zárubních je standardně stříbrné barvy, ale umí se hezky vybarvit v mnoha odstínech, které nabízí vzorník barev RAL. Své hliníkové zárubně si tedy můžete barevně doladit tak, aby skvěle zapadly do vašeho interiéru.

Text: (mr), foto: J.A.P.

 

 

Hledání v obsahu

Počasí

Soutěž

Napište nám

Partneři

Anketa

Jaká rubrika vás zajímá na našem webu nejvíce?
 
42%
 
17%
 
22%
 
10%
 
5%
 
4%
 
0%
 
0%

Diskuze

Ke stažení

Nejčtenější články

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne