O prostorné lodžii nemusíte jen snít...

Datum: 24.8.2018
obrázek
Lodžie nebo balkon poskytují mnoho výhod a potěšení. Proto je při koupi či pronájmu bytu větší zájem o ty, které je mají. Ať je to pro potěšení trávit příjemné chvíle mimo byt, při snídani, obědě či večeři, nebo jen při dobré kávě při siestě anebo i pro možnost sušit prádlo venku, na sluníčku a mírném větru. Je to bonus, který stojí za to.

Avšak ne každý bytový dům byl navržen a postaven tak, že má i lodžie. Jenže nové technologie, materiály a postupy se objevují každý den. A tak i pro domy, které lodžie nemají, vymysleli chytří konstruktéři řešení.

Zcela nová nebo zvětšená

Při rekonstrukci bytového domu je ve většině případů obvodový plášť zateplován a u bytových domů, které již lodžie mají, dochází ke zmenšení jejich původní plochy. Přijít o tento prostor je škoda a tak často investoři přemýšlejí o tom, zda by nestálo za to lodžie zvětšit. V některých případech to může být i velmi velkorysé.

Je to relativně jednoduché. Montáží železobetonové prefabrikované konstrukce, která může nahradit i staré vysloužilé ocelové balkony, vznikne zcela nový prostor, který jednoznačně zvýši kvalitu bydlení.

V obou těchto případech je tím řešením dodatečná montáž předsazených prefabrikovaných železobetonových lodžií. Konstrukce je obdobná, liší se pouze hloubkou nově montovaného podlahového dílce. U nově vytvářených lodžií představuje podlahový dílec plnou hloubku, u zvětšovaných lodžií se přidá jen taková část nové podlahy, jaká zajistí požadovaný prostor.

V zemi i nad zemí

Celá železobetonová konstrukce lodžie je prefabrikovaná. Tvoří ji vodorovný podlahový panel, dále stěnové panely a zábradlí. Je možné ji založit třemi způsoby:

  • na vlastní, samostatný základ - založení do země
  • opřením o stávající základ budovy - založení nad zemí
  • zavěšením nové konstrukce na budovu - založení nad zemí

V případech, kdy je založení realizováno nad zemí, není nutná překládka inženýrských sítí kolem objektu (vodovod, kanalizace, plyn atd.), ani odkupování pozemku.

Estetika. Záleží na vašem vkusu

Způsobů, jak si lodžie přizpůsobit podle toho, co se vám líbí, je víc. Tvar si můžete zvolit rovný, nebo se zkosenými rohy. Paleta barev je velmi pestrá, k dispozici je mnoho druhů zábradlí. Betonová plná, kovová s výplní skleněnou, tyčovou, deskovou, anebo se rozhodnete pro jejich vzájemnou kombinaci.

Řešení na míru

Na konec to nejdůležitější. Záruka předpokládaného výsledku, kvalita. Je nutné oslovit firmu, která má reference, osvědčující, že ti, kterým už nové lodžie realizovala, jsou spokojeni. Určitě není od věci je navštívit, provedené dílo si prohlédnout a o detailech se informovat. Firma by měla pomoci s návrhem nejvhodnějšího řešení, být schopná zajistit projektovou dokumentaci, vyřídit stavební povolení a nové lodžie instalovat. Výsledkem bude nejen zvýšení komfortu a pohody bydlení, ale také zhodnocení technického stavu domu a zajímavé zvýšení jeho hodnoty.

Za skvělou stavbou pečlivá firma

Neratovická společnost KASTEN se na stavebním trhu pohybuje již víc než 25 let. Zabývá se výstavbou nových občanských a průmyslových staveb, rekonstrukcí, revitalizací a modernizací bytových domů, nemocnic, škol, a jiných budov. Patří k nejstabilnějším a nejspolehlivějším stavebním společnostem ve Středočeském kraji. Zakládá si na profesionálně odvedené práci v nejvyšší možné kvalitě a pečlivém provedení všech detailů. Říkají o své práci: „Za skvělou stavbou pečlivá firma“.

Text: Václav Chaloupecký

Foto: Kasten

KASTEN spol. s r.o., Větrná 145, 277 11 Neratovice – Byškovice

tel: +420 318 647 150; +420 318 647 152; e-mail: info@kasten.cz; www.kasten.cz

 

 

Hledání v obsahu

Počasí

Soutěž

Napište nám

Partneři

Anketa

Jaká rubrika vás zajímá na našem webu nejvíce?
 
42%
 
17%
 
22%
 
10%
 
5%
 
4%
 
0%
 
0%

Diskuze

Ke stažení

Nejčtenější články

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne