Kompletní rekonstrukce malého bytu

Datum: 13.8.2018
obrázek
V panelovém nebo bytovém domě si můžete vytvořit bydlení podle svých představ. Ať už renovujete své bydlení z estetického, či funkčního hlediska, vždy se nejprve zamyslete nad možnostmi, ale hlavně omezeními prostoru. Dobrým řešením je oslovit bytového architekta, který navrhne několik variant pro lepší využití prostoru.

V tomto případě jsem se řídila především tím, že prostor je malý a kromě toho, aby zůstal světlý, což byl zásadní požadavek majitelů, bylo nezbytné vytvořit dostatek úložných prostor a přitom nechat esteticky působit nábytkové solitéry.

Barevná paleta

Bílý základ jsem tak doplnila o aktuální barvy jako modrá, zelená, odstíny hnědé a šedé včetně různých textur a vzorů. K převážně bílému nábytku jsem kontrastně volila výraznější dekor dřeva a doplňkovou černou.

Cílem bylo vytvořit příjemný prostor

Mým cílem bylo vytvořit příjemný prostor, který nepostrádá silnou estetickou stránku. Snažila jsem se navodit příjemnou atmosféru pomocí doplňků a inspirace v dánském životním stylu Hygge. Navrhla jsem novou podlahu s dekorem dřeva v běleném provedení, veškerá výmalba je v bílé barvě.

Na malou kuchyň navazuje jídelní kout

Kuchyňka je malinká a kromě malého dřezu jsem navrhla jen elektrickou dvouploténku. Pečící trouba ale nepostrádá standardní parametry. Na kuchyňskou linku navazuje malý jídelní kout, jenž zahrnuje malou dvojpohovku, kulatý stoleček a křesílko. Dvojpohovka je celočalouněná, měkká a pohodlná. Stolek a křeslo jsou subtilní, aby v prostoru lépe zapůsobily.

Klasická dvoulůžková postel

Dále pak navazuje relativně masivní skříňová sestava, která skýtá dostatek úložného prostoru. V tomto prostoru je umístěna klasická dvoulůžková postel. Ta je pevná a zůstává na místě. Umožňuje tak nadstandardní kvalitu spánku, na rozdíl od případných rozkládacích pohovek, sklápěcích postelí a ani jiných atypických řešení.

Měkký sedací vak

Naproti, na druhé straně, je pak komoda, na kterou navazuje pracovní stůl pro PC, nechybí TV a odkládací police. Židle u pracovní desky je totožná s tou u jídelního stolu, takže se mohou obě použít jak při práci na PC, tak i u stolu. Zároveň je pod stolovou deskou zasunutý měkký sedací vak, který nabízí další možnost sezení a nebo spíše relaxace. Ten je možné umístit kamkoliv podle potřeby.

Hra světel

Celkovou atmosféru bytového prostoru obohacuje výrazný, ale účelný koberec, který je v kontrastu s použitými závěsy. Prostor ozvláštňuje dostatek světel, včetně závěsných lampiček nad pracovním stolem a komodou.

Nábytková stěna v předsíni

V předsíni jsem musela vytvořit nábytkovou stěnu, která umožňuje uložení obuvi a úklidových prostředků. Navíc je zde umístěna vestavěná chladnička s mrazákem. Nechybí ani otevřený prostor pro zavěšení svršků a pohodlné sedátko.

Oválný sprchový kout

V koupelně je umístěno vše potřebné včetně malé pračky, která je součástí skříně, kde je pak další úložný prostor pro kosmetiku. Nábytek je solitérní a esteticky zajímavý, umyvadlo a toaleta byly pořízeny od značky Laufen, sprchový kout je oválný s posuvnými skleněnými dveřmi. Zajímavé jsou černé doplňky, například baterie.

Estetická úroveň daného bytového prostoru

Jedná se o opravdu malý prostor, proto každé umístění nábytku musí být o to více promyšlené, aby naplňovalo nejen praktičnost, ale přispívalo i k vysoké estetické úrovni daného prostoru.

Text: Kateřina Mlejnková

Plánky a vizualizace: autorkaKateřina Mlejnková – návrhy nábytku a vybavení interiérů

Hlavním oborem a zároveň také jejím velkým koníčkem je navrhování nábytku a interiérů, jejich následná realizace se vším, co s vybavením interiérů více či méně souvisí a co vlastně dělá domov domovem. V letech 1997 - 2001 absolvovala SUPŠ obor nábytkářství. Od roku 2001 se zabývá projektováním interiérů a bytovým designem.


 

 

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne