Při rekonstrukci nezapomeňte na kování!

Datum: 27.7.2018
obrázek
Chystáte se na rekonstrukci svého bytu? Tak nezapomeňte spolu s dveřmi vyměnit i dveřní kování, které pomůže dotvořit zbrusu novou tvář dveří a navíc učiní z jejich otevírání jedinečný zážitek!

Dlouholetá nadvláda hranatých klik je u konce a na výsluní se opět derou oblé tvary! Nebojte se je proto pozvat ani do vašeho bytu, jemuž přinesou nejen svěží vítr z hlediska designu, ale také nepopiratelné ergonomické výhody! „Oblé kliky nejenom dobře vypadají, ale navíc skvěle padnou do ruky, díky čemuž je s nimi otevírání dveří opravdu příjemné. Jednoznačným důkazem jsou například elegantní kliky ANDY z masivní mosazi,“ uvádí pan Roman Ulich, hlavní designér společnosti M&T, jediného českého výrobce designového dveřního kování.

Tajemná elegance černého matu

Jaké povrchy v současnosti ve světě dveřního kování vedou? Jednoznačně tmavé maty! Do interiéru svého bytu je můžete dostat například s pomocí kování opatřeného povrchovou úpravou titan černý mat! „Matný povrch dodává černému titanu sametově jemný nádech, díky kterému si kování v této povrchové úpravě oblíbí i ti, pro něž je jinak černá v interiéru příliš dominantní a agresivní,“ uvádí pan Roman Ulich a pokračuje: „Povrchová úprava se aplikuje pomocí vysoce kvalitní technologie galvanického pokovení, která zaručí co nejlepší přilnutí k mosaznému materiálu kování, a vy se tak nemusíte bát, že by se matně černý povrch každodenním kontaktem s lidskými dlaněmi začal odlupovat či se jiným způsobem poškodil.“

Otevírejte s lehkostí!

Připadá vám, že k otevření některých těžkých a robustních klik je zapotřebí až nadlidské síly? Tak to vám s klikou ENTRY naštěstí vůbec nehrozí! „Dveřní kování ENTRY již na první pohled zaujme svým odlehčeným minimalistickým designem, kterému dominuje obdélníkový otvor uprostřed ploché rukojeti,“ říká Roman Ulich a dodává: „Samozřejmostí je u kliky ENTRY také spolehlivý a hladký chod vnitřního mechanismu, díky kterému pocítíte lehkost nejen při pohledu na kliku, ale také při jejím stisknutí během otevírání dveří.“

Dejte rozetám magnetickou sílu!

Dejte s rekonstrukcí bytu šanci i magnetickým rozetám – revolučnímu řešení pro mosazné kliky, které vám pomůže efektivně vyřešit problémy spojené s jejich uchycením! „Unikátní systém magnetických rozet dovede kliku magneticky zafixovat ke dveřnímu křídlu. Na rozdíl od běžného uchycení mechanickým spojem pomocí vnitřní plastové rozety je tak konstrukce mnohem pevnější a nedochází k pozdějšímu nechtěnému uvolnění kliky,“ říká Roman Ulich. Magnetické rozety, které jsou dostupné pro všechny modelové řady klik vyráběných z mosazi, jsou tenké pouze 5 mm a kromě mnoha barevných úprav, kulatého nebo hranatého tvaru, také nabízí i možnost výběru mezi přiznanou a zapuštěnou variantou. Jejich designové možnosti jsou tak opravdu široké!

Při rekonstrukci bytu proto nezapomínejte myslet také na dveřní kování, jež je sice nenápadným, ale o to podstatnějším detailem, který dodá vašemu bytu trendy designový vzhled a navíc velmi usnadní jeho budoucí užívání!

Text: Martina Rychetská

Foto: M&T

 

 

Hledání v obsahu

Počasí

Soutěž

Napište nám

Partneři

Anketa

Jaká rubrika vás zajímá na našem webu nejvíce?
 
42%
 
17%
 
22%
 
10%
 
5%
 
4%
 
0%
 
0%

Diskuze

Ke stažení

Nejčtenější články

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne