Pro ticho stačí jen 4 centimetry

Datum: 9.7.2018
obrázek
Při zabrání pouhých čtyř centimetrů plochy podél stěny nebo stropu se ve vašem bytě dočkáte překvapivého ticha. Ptáte se, čím? Ultratenkými akustickými deskami WOLF. Díky patentované technologii desek a milionům zrníček křemičitého písku utlumíte i velmi nízké frekvence (např. basy z hudby nebo z televizního vysílání).

Akustické desky Wolf PhoneStar

Akustické desky Wolf PhoneStar od společnosti CIUR slouží pro vnitřní izolaci podlah, stěn a stropů a ve srovnání s jinými systémy se vyznačují neuvěřitelným poměrem tloušťka desky/zvukově izolační výkon. Masivnost konstrukce (hutnost a hmotnost) jsou tu nahrazeny důmyslnou volbou materiálů. Řešení spočívá v unikátním patentu využívajícím těžkou hmotu v podobě sypkého křemičitého písku, který vyplňuje vnitřní prostor dvou nebo třívlnného komorového kartonu. Zvuková vlna tak prochází až sedmi vrstvami kartonu a šesti vrstvami písku. Zrnka se rozkmitají a změní tak zvukovou vlnu na pohybovou energii. K průniku na druhou stranu desky pak už zvuk nemá energii.

Hluk spadne na polovinu nebo níž?

Desky jsou výhodné řešení tam, kde je potřeba šetřit místem. S akustickým systémem Wolf se zvýší stávající vzduchová neprůzvučnost konstrukce až o 8 dB. Hodnota již 4 dB je poslechově a pocitově vnímaná jako zlepšení o polovinu. Neznamená to, že útlum 8 dB z vašeho obývacího pokoje udělá tiché „nahrávací studio“, ale vaše ucho to zcela určitě „postřehne“.

Montáž bez vody

Celý systém (dřevovláknitá deska, deska Wolf a pohledový sádrokarton) se instaluje suchou cestou a nevzniká při něm extrémní nepořádek. Desky jsou dodávány v rozměru 1250x625x15 mm, tudíž se bez obtíží vejdou i do menších výtahů a odpadá složitý manuální transport.

Do izolovaných stěn se také dají přibíjet hřebíky, vrtat běžné hmoždinky, přidělávat skobičky i háčky, jako do normální stěny. Kromě výrazného vylepšení akustiky zároveň zlepšují i tepelně izolační vlastnosti rekonstruovaných prostor.

Více informací na www.akustickaizolace.cz.

Text: Ing. Pavel Říha

Foto: Ciur

 

 

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne