Pořiďte si místo klíčů čtečku otisků prstů

Datum: 6.6.2018
obrázek
Ztráta klíčů je vždy nepříjemná záležitost, obvykle spojená také s velkými náklady. Ačkoli často býváme uspěchanější a roztržitější než naše ratolesti, jsou krádeží klíčů více ohroženy právě ony.

Přes všechno, co je jim rodiči kladeno na srdce, jsou děti důvěřivější a na své věci zpravidla méně opatrné. V zápalu hry odhozený batoh na kraji dětského hřiště, ledabyle zavřená aktovka, to všechno může potenciální zloděje ke krádeži klíčů navnadit. Než se vrátíte domů z práce, váš byt už může být pohodlně vykradený. Hororový scénář? Dá se mu jednou provždy předejít instalací čtečky otisků prstů, která se obvykle umístí přímo do křídla dveří, existují ale i skryté varianty zabudované do madla kliky. Nejen, že vám instalací čtečky otisků prstů odpadne věčná starost o klíče, jejich zapomínání a ztrácení, můžete si být navíc jistí, že si u vás doma už neotevře nikdo, o koho nestojíte.

Instalujte si alarmový systém

Zápalky v dětských rukou jsou evergreenem již po mnoho generací a naštěstí si častěji najdou své místo spíše v portfoliu rodinných historek, než v policejních statistikách. I tak je ovšem velmi zodpovědné vybavit svůj byt kvalitní protipožární signalizací a samozřejmě protipožárními dveřmi. Nemusí to být jen vaše děti, které zkusmo škrtající sirkami v rohu pokojíčku ohrozí samy sebe i ostatní požárem. Mnohem pravděpodobnější je, že zapomenete puštěnou žehličku, či sporák. Dobrý alarm vás navíc včas upozorní nejen na požár, ale i na únik plynu, či vody. Zároveň ho můžete nastavit, aby vás pomocí SMS či telefonátu upozornil na neoprávněný pohyb.

Předejděte psychickému traumatu

Všichni chceme zajistit svým dětem šťastné a bezstarostné dětství. V případě vykradení bytu přestává být váš domov najednou bezpečným přístavem a vyrovnat se s pocitem, že někdo narušil jeho intimitu a může to udělat znovu, je velmi složité. To se samozřejmě týká i těch nejmenších, kteří si pak traumata spojená s vykradením, jehož můžou být přímými účastníky (nezapomínejme, že k 40 % všech vykradení dojde v přítomnosti obyvatelů bytu), ponesou až do dospělosti. Takové trauma může ovlivnit zdravý vývoj dítěte a je na rodičích, aby se mu za všech okolností snažili předejít.

Text: Vendula Řehounková, foto: Next

 

 

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne