Bydlení nedaleko sídla prezidentů

Datum: 19.08.2009
obrázek
V Lánech v okrese Kladno bude v následujících letech zrealizován projekt U Lánské Obory, který nejen rozšíří možnosti bydlení v obci, ale poskytne stávajícím i budoucím obyvatelům zvýšený komfort, větší občanskou vybavenost a celkově příjemný prostor k životu a bydlení.

Lokalita je proslavená díky Lánskému zámku, který si velmi oblíbil první prezident Československé republiky Tomáš Garrigue Masaryk. Považoval Lány za svůj domov a trávil zde chvíle práce i odpočinku. V těsné blízkosti zámku se rozkládá Lánská obora, která slouží zejména k chovu lovné zvěře. Na oboru navazuje pozoruhodná Chráněná krajinná oblast Křivoklátsko, která se pyšní mnoha historickými památkami. Jednou z nejznámějších je hrad Křivoklát.

Navštivte vzorový dům

V rámci projektu U Lánské Obory vznikne dvaadvacet řadových a devět samostatně stojících cihlových rodinných domů. Řadové rodinné domy budou k dispozici v několika typech. Od velikosti 3+kk v případě domu typu Lyra, se zastavěnou plochou o výměře 62 m2 a užitnou plochou 99 m2, až po domy v dispozici 5+kk s garáží pro typy Andromeda a Gemini (zastavěná plocha 92 m2, užitná plocha 151 m2), nebo ve stejné dispozici, ovšem se zastavěnou plochou 100 m2 a užitnou plochou o velikosti 161 m2 v případě typu Casiopea. Přibude také sedm bytových domů s terasou, garáží a zahradou o ploše cca 800 m2. Zde je kladen velký důraz na soukromí jeho obyvatel a uzavřenou atmosféru domu. Letos v únoru byl v Lánech slavnostně otevřen vzorový řadový dům včetně vybavení interiéru.

Fascinující krajina

Při přípravě projektu byla věnována zvláštní pozornost zeleni a dalším prvkům, které učiní bydlení v této lokalitě skutečně příjemným a v nejlepším slova smyslu nadstandardním. Autor projektu ing. arch. Petr Šulc se netají fascinací krajinou, ve které nové kvalitní bydlení vznikne: „Když mě přivedli k místu, které vybrali, to vznešené spojení lokality se sídlem našich opravdových prezidentů, věděl jsem, že bude radost se na tom podílet."

Skvělá vybavenost i dostupnost

V obci se nachází mateřská i základní škola, zdravotnické středisko, pošta a obchody. Blízko Lán je možno navštívit aquapark, fitnes centrum, golfové hřiště, squash a jezdecký klub. Součástí nové zástavby bude také například dům s pečovatelskou službou, cyklostezka, knihovna a fitness. To vše v unikátním prostředí Křivoklátska, které je chráněnou krajinnou oblastí a zároveň ojedinělou biosférickou rezervací. Lány jsou z hlediska dopravy ideálně položené. Asi 3 km od obce se nachází nájezd na rychlostní silnici směr Praha. Rovněž autobusové spojení směr Praha, Kladno, Rakovník a Nové Strašecí je velmi dobré.

Autor: (puch)

Foto: archiv firmy

U Lánské obory

  • Lokalita: Lány
  • Developer: Real Invest Franc
  • Architekt: ing. arch. Petr Šulc
  • Zahájení stavby: jaro 2008
  • Předpokládaná doba dostavby: 2012
  • Počet domů: 38
 

 

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne