ČSOB nabízí program s pěti p

Datum: 14.08.2008
obrázek
V České republice dnes existuje několik desítek tisíc bytových družstev a společenství vlastníků jednotek (SVJ). V rámci komplexní správy svého majetku průběžně řeší nejen otázky spojené s opravami a údržbou svého bytového fondu, ale pozornost musí věnovat i finanční stránce svého hospodaření. Představenstvo družstva či výbor SVJ nakládá s prostředky, kterými na chod daného subjektu přispívají jednotliví družstevníci či vlastníci.

Ti požadují, aby platební styk byl veden u seriózního a spolehlivého peněžního ústavu, který nejen dokáže jejich dočasně volné prostředky maximálně zhodnocovat, ale je i schopen nabídnout možnost čerpání úvěrových prostředků za atraktivních podmínek. Z pohledu uspokojování těchto základních finančních potřeb bytových družstev a SVJ je již několik let nejvyhledávanější bankou ČSOB. Téměř 15 000 klientů, kteří si ČSOB zvolili za svou mateřskou banku, a více než 16 mld. korun poskytnutých úvěrů těmto subjektům je toho jasným důkazem.

ČSOB Program pro bytová družstva a SVJ

Pro lepší orientaci zástupců bytových družstev a SVJ ve finančním světě letos ČSOB přichází s Programem, který v přehledné podobě představuje všechny bankovní služby, které jsou těmito klienty nejvíce využívány. Jedná se o produkty, které byly vytvořeny speciálně pro tyto klienty a jsou šité na míru jejich specifickým potřebám. Nabídka zahrnuje zajištění bezpečného a spolehlivého platebního styku, nadstandardní zhodnocování peněžních prostředků, atraktivní podmínky čerpání úvěrů na opravy a rekonstrukce a cenově zvýhodněné pojištění nemovitostí.

Družstevní konto

Družstevní konto představuje cenově a úrokově zvýhodněný balíček produktů a služeb, který uspokojí všechny základní potřeby v oblasti platebního styku. Kromě možnosti využívat elektronické bankovnictví či platební kartu zahrnuje zejména nadstandardně úročený běžný účet. Díky uplatňovanému pásmovému úročení lze dosahovat obdobného zhodnocení peněz, jako nabízejí některé spořící účty. Výhod konta v současné době využívá téměř 6 000 klientů. K jejich spokojenosti určitě přispívá skutečnost, že ČSOB od zavedení tohoto produktu na trh v roce 2003 ani jednou nezměnila nastavené podmínky úročení. Zejména SVJ oceňují, že úrokové výnosy z Družstevního konta se nezapočítávají, na rozdíl od výnosů z termínovaných vkladů, do daňového základu.

Úvěry na opravy a rekonstrukce bytových domů

ČSOB má v oblasti poskytování úvěrů bytovým družstvům a SVJ nejen bohaté zkušenosti, ale je schopna nabídnout i velice atraktivní a konkurenceschopné podmínky. Kromě až dvacetileté splatnosti, přijatelné úrokové sazby a anuitní formy splácení klienti nejvíce oceňují možnost získat úvěrové prostředky až do průměrné zadluženosti 300 000 korun na jeden byt zcela bez zajištění (u SVJ) či zajištěné pouze biankosměnkou. Ze zkušeností ČSOB vyplývá, že více jak 96 % klientů tuto hranici nepřekročí, a tudíž nemusí za úvěr ručit svou nemovitostí.

Úvěr lze opět získat bez poplatků

Ve snaze maximálně usnadnit přístup bytových družstev a SVJ k čerpání půjček na opravy jejich domů poskytovala ČSOB v letech 2006 a 2007 úvěry zcela bez poplatků za posouzení žádosti a poskytnutí úvěru. Tato nabídka se setkala s mimořádným ohlasem. Dosud ji využilo více než 3 400 klientů. Proto bylo rozhodnuto zachovat možnost využít předmětného zvýhodnění i pro všechna družstva a SVJ, která s ČSOB uzavřou úvěrovou smlouvu kdykoliv v průběhu letošního roku.

Pojištění Náš dům

ČSOB připravila ve spolupráci s ČSOB Pojišťovnou nový typ cenově zvýhodněného pojištění s názvem Náš dům. Kromě pojištění základních živelních rizik nabízí i speciální možnost připojištění, které pokrývá riziko pro případ odcizení hasicích přístrojů nebo jakéhokoli hasicího vybavení, poškození nebo zničení všech zabudovaných elektromotorů nebo poškození či zničení výtahu.

PROGRAM, který má všech pět P

  • Pohodlný, spolehlivý a bezpečný platební styk
  • Pásmové úročení Družstevního konta
  • Parametry úvěrů atraktivní pro většinu BD a SVJ v ČR
  • Poplatek za poskytnutí úvěru je po celý rok 2008 nulový
  • Pojištění bytových domů i domácností za výhodných podmínek
 

 

Hledání v obsahu

Počasí

Soutěž

Napište nám

Partneři

Anketa

Jaká rubrika vás zajímá na našem webu nejvíce?
 
42%
 
17%
 
22%
 
10%
 
5%
 
4%
 
0%
 
0%

Diskuze

Ke stažení

Nejčtenější články

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne