Zařízení bytu pro mladou ženu

Datum: 9.5.2018
obrázek
Kdo by netoužil po pěkném a zároveň praktickém bydlení? Ať už renovujete své bydlení z estetického, či funkčního hlediska, vždy se nejprve zamyslete nad možnostmi, ale hlavně omezeními prostoru.

Mnoho lidí dělá při rekonstrukci velkou chybu, že prostor nepřizpůsobí zvykům, potřebám a počtu obyvatel domácnosti, ale snaží se v první řadě o to, aby byt vypadal reprezentativně. Ve snaze ohromit už nejedna rekonstrukce bytu skončila nezdarem.

Hledat rady u osvědčených odborníků

Pokud se rozhodneme přizpůsobit stávající byt svým aktuálním potřebám, můžeme se pokusit o vytvoření vlastního návrhu řešení anebo si nechat poradit od odborníka. Vzhledem k významu a trvalosti investice do bydlení je jistě lepší svěřit se do rukou architekta, sdělit mu co, proč a jak chceme mít, s jakou finanční částkou můžeme disponovat a pro maximální snížení nákladů se pak třeba sami zapojit do průběhu prací.

Dopis čtenářky Aleny

Dobrý den,

pravidelně sleduji proměny bytů, které představujete v časopise, a ráda bych se také zúčastnila, pokud mne vyberete. Potřebovala bych poradit, jak byt zrekonstruovat tak, aby se mi zde lépe žilo, a aby odpovídal současným trendům.

V obývací místnosti musí vzniknout prostor, kde bude funkční, ale velmi malá kuchyň, sezení u stolu i relaxační sezení pro sledování televize. Nesmí chybět ani posezení pro případnou návštěvu. Velký důraz kladu na umístění standardního dvoulůžka – klasické postele. Ta by měla být ale nějak opticky oddělená, ale plně funkční s úložným prostorem. Chladnička musí být v chodbě, aby zvukově nerušila v obývacím prostoru při spaní. Jsou to striktně vyjádřené požadavky. Snad se podaří všechny požadované funkce v daném prostoru rozmístit tak, aby se v něm dobře bydlelo. Alena N., Praha

Plně funkční mobiliář

Navrhla jsem nový prostor tak, aby byl hlavně funkční a splňoval všechny požadavky majitelky. Zároveň jsem dbala na plně funkční mobiliář, který bude neméně esteticky řešený a bude splňovat současné estetické parametry, které jsou důležité s ohledem na množství času, který v bytě trávíme.

Bílý nábytek kontrastuje s prvky v přírodních barvách

Všude je položená bílá podlaha, vynilová s jemným vzorkem. Nábytek je převážně v bílém provedení a záměrně kontrastuje s použitými prvky v přírodních barvách, které jsou doplněny lesklým kovem. Nezanedbatelné jsou i černé detaily.

Dostatek úložného prostoru

Je vytvořen dostatek úložného prostoru, který ale, podle mého názoru, nepůsobí příliš masivně. Je vzdušný, podle možností dekorativní a vcelku líbivý. Vše je zpracováno s ohledem na požadovanou funkčnost. Ocenění si jistě zaslouží vysoká míra kvalitního zpracování, které zajistí požadovaný komfort.

Koupelna v šedém tónu

Koupelna je v šedém tónu mramorového obkladu s nezbytným vybavením a požadovanými úložnými prostorami. Pozornosti jistě neujde zajímavě řešená polička. V předsíni nechybí požadovaná kombinovaná lednice s mrazákem.

Dobře umístit požadované vybavení

Hlavní místnost je řešena hlavně tak, aby se tam vešlo všechno požadované vybavení, ale také, aby vzniklo příjemné prostředí. Když už musí být v jedné místnosti plně vybavená kuchyň i komfortní postel je třeba brát ohled na uspořádání, které bude logicky navazovat a dobře sloužit v nejrůznějších situacích.

Relaxační část s televizí a křesly

Snažila jsem se prostor plně funkční kuchyně a ostatní prostor věnovaný pohodlným postelím od sebe maximálně oddálit. Spojovacím ústředním prvkem jsem vytvořila relaxační část s televizí a křesly, která mezi kuchyní a spacím prostorem vytváří neutrální prostředí, jak jen je to v dané situaci možné.

Malý koutek u okna slouží jako jídelní prostor

U okna vznikl malý koutek se stolem, který slouží nejen jako jídelní prostor, ale také jako místo pro práci na PC či čtení. Zároveň je možné z postele sledovat televizní relace. Výhled z okna je zachován a přístup světla zohledněn.

Aktuální módní barvy

Všechno jsem se snažila navrhnout ve světlých tónech a aktuálních módních barvách, které jsou ale zároveň nadčasové. Celý prostor tohoto malého bytu je doplněn velkoformátovými obrazy. Další artefakty jsou umístěny ve vzdušných policích a dotvářejí v tomto bytě příjemnou atmosféru.

Text: Kateřina Mlejnková

Vizualizace a plánky: autorkaKateřina Mlejnková – návrhy nábytku a vybavení interiérů

Hlavním oborem a zároveň také jejím velkým koníčkem je navrhování nábytku a interiérů, jejich následná realizace se vším, co s vybavením interiérů více či méně souvisí a co vlastně dělá domov domovem. V letech 1997 - 2001 absolvovala SUPŠ obor nábytkářství. Od roku 2001 se zabývá projektováním interiérů a bytovým designem.

(km@interierykm.cz, www.interierykm.cz)


 

 

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne