Letní číslo PANEL PLUS právě vychází

Datum: 17.08.2009
obrázek
Právě v těchto dnech vychází již čtvrté vydání časopisu PANEL PLUS. Dočtete se v něm, jaké jsou aktuální novinky a trendy v oblasti bydlení nebo jak lze proměnit standardní panelákový byt v luxusní prostor k žití. V Hobby rubrice vám poradíme, jak opravit rozbitý obrázek nebo hrneček. Několik stránek je věnováno i financování bydlení. Opět přinášíme mnoho rad a inspirací, jak vylepšit panelákové bydlení a užitečné rady naleznou i Bytová družstva a SVJ.

Život už dávno nezačíná svatbou, ale chvílí, kdy se mladý jedinec začne starat sám o sebe. Někdy je mezistupněm vysokoškolská kolej, obvykle ale tato situace nastává dnem, kdy čerstvý „dospělák" drží v ruce klíče od svého prvního bytu, který nebude sdílet s rodiči. Že mladý člověk nemá zrovna našetřeno a nemusí vždy ani dostat hypotéku? Jde to i jinak. Devatenáctiletou Helenu k odchodu z domova nic nenutilo. V soužití čtyřčlenné rodiny se dalo najít snad jediné mínus: rozměry panelákového bytu rodičů nejsou nafukovací, a když obě dcery dospěly, začalo být trochu těsno, zvlášť když se každý potřeboval rozložit se svou prací u počítače. A tak se Helena začala poohlížet po něčem, co by finančně utáhla, a co by se jí také zároveň líbilo. A jak to dopadlo se dočtete v reportáži Byt samostatné slečny.

Koupelnový nábytek se stal v dnešní době běžnou součástí vybavení koupelny. Není divu. Otázku kam s věcmi řeší v každou denní dobu spousta lidí, a to nejen v malé koupelně. Plocha umyvadla členům rodiny na běžné věci osobní hygieny nestačí a poličky na zdech a nad vanou nejsou nejpraktičtější. Úložný prostor a dostatečná odkládací plocha je zkrátka nezbytnost. Společnost RAVAK znovu rozšířila sortiment a jako jednu z novinek letošního roku uvedla na trh praktický koupelnový nábytek, který vyhrál první cenu v soutěži Koupelna snů.

Ještě stále se pohlíží na paneláky jako na podřadné bydlení, přestože v nových „luxusních" bytových domech jsou dispozice mnohdy ještě horší a za jeden čtvereční metr v nich zaplatíme kolem padesáti tisíc korun. Za podstatně menší investici, než je cenový rozdíl, přitom v paneláku můžete vytvořit bydlení podle svých představ. Jeden takový příklad je popsán v článku V kontrastu s přírodním bukem z našeho seriálu Proměny bytu.

Základem dobré péče o rostliny v keramických nebo plastových nádobách je dokonalé odvodnění, pravidelná zálivka a doplňování živin. Vyvazování, odstřihávání odkvetlých květů, prořezávání a přesazování prováděné ve správnou dobu pak zajistí, aby rostliny během svého života na balkoně nebo lodžii dobře prospívaly. A o tom, že to opravdu jde, se můžete přesvědčit v článku Byl jednou jeden balkon.

 

TIP PRO VÁS:
Pokud si chcete časopis předplatit, využijte tento portál, stačí kliknout na odkaz předplatné. Zajímá vás, o čem se psalo v minulých číslech? Klikněte na Listování v časopisech.

 

 

 

Hledání v obsahu

Počasí

Soutěž

Napište nám

Partneři

Anketa

Jaká rubrika vás zajímá na našem webu nejvíce?
 
42%
 
17%
 
22%
 
10%
 
5%
 
4%
 
0%
 
0%

Diskuze

Ke stažení

Nejčtenější články

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne