Moderní stavební systém spoří čas i peníze

Datum: 7.3.2018
obrázek
Sedíte právě nad výpočty a cenami svého budoucího domu či přestavby? Myslete na to, aby se úspora v materiálu nepromítla později do vyšších nákladů nebo kratší životnosti materiálu. V současné době se prosazuje pro svou efektivitu a úspornost systémové řešení – kvalitní dodavatelé stavebních materiálů nabízejí ucelené řešení všech stavebních dílů včetně detailů a prvků pro povrchové úpravy. Poskytují také vysoce profesionální odborné služby, díky nimž můžete v kterékoli fázi od projektu po realizaci ušetřit nejen náklady, ale také se vyvarovat omylů, které by vás mohly přijít draho v budoucnu.

Stavební systém Ytong je u nás desítky let známý jako rychlé a snadné řešení výstavby. Oblíbený je také pro svou snadnou tvarovatelnost, díky níž je minimum stavebního odpadu i u tvarově atypických projektů. Systémové stavění však znamená mnohem širší možnosti, jak stavět efektivně a bez rizika. Představuje kompletní řešení stavby – kromě tvárnic a překladů jsou to díly pro výstavbu stropu, střechy, schodů. Tyto masivní prvky přispívají k vynikajícím tepelněizolačním vlastnostem, navíc zvyšují celkový komfort bydlení. Ve stropě je možné vést například instalace a střecha zabraňuje letnímu přehřívání. Schodištní díly výrobce dodává připravené na míru podle projektové dokumentace. Tepelněizolační řada je určena pro jednovrstvé zdění bez zateplování, a to i u nízkoenergetických a pasivních domů.

Kvalitu stavby tvoří vyřešené detaily

Systém Ytong je neustále doplňován o další prvky, které minimalizují rizika tepelných mostů a vznik kritických míst. Začít můžete doslova od základů – poslední novinkou Ytongu je zakládací řada tvárnic Ytong Start, která účinně zmenšuje množství vody, které vnikne do zdiva stojícího na základové desce po dlouhotrvajícím dešti nebo při tání sněhu. Menší množství vody se rychleji odpaří a stavba bude dřív suchá.

Dalším z inovativních prvků je pilířová tvárnice. Jak už sám název napovídá, umožní jednoduché vytvoření pilířů. Dalším využitím může být zvýšení únosnosti a stability stěn, přenos horizontálních tlaků nebo vytvoření svislého instalačního kanálu.

Výrobce také reagoval na poptávku současných investorů, u nichž se již stalo standardem instalování venkovních žaluzií. Systém tedy doplnil o žaluziový kastlík, který je plně kompatibilní s celým systémem a je vhodný pro většinu venkovních žaluzií na našem trhu.

Do systému, který se do nedávna prezentoval heslem „od sklepa po střechu“, přibyl také komín. Nyní se tedy dá říci, že s Ytongem můžete stavět od samotných základů až po komín.

Ytong nabízí řešení i pro povrchové úpravy

Pro perfektní výsledek výstavby do systému přibyly i novinky, které slouží k povrchovým úpravám a byly vyvinuty speciálně pro práci s Ytongem. Vnější lehčená omítka zajistí ochranu stěny i při dlouhodobém střídání teplot a vlhkostních poměrů a napomáhá celkové kvalitě provedení stavby, u níž je minimalizováno riziko prasklin a vytvořeny podmínky pro dlouhou životnost.

Pro vnitřní úpravy Ytong vyvinul lehčenou vnitřní omítku a hlazenou vnitřní stěrku. Omítka je prodyšná a urychluje tak vysychání stavby, zvyšuje tepelněizolační vlastnosti stěny i celkovou tepelnou pohodu. Vnitřní stěrka, vyztužená vlákny, umožní vytvářet mimořádně hladké povrchy a pro docílení extra hladkého efektu je možná finální úprava broušením. Díky alkalickému složení znemožňuje rozvoj plísní a řas. Další výhodou je, že je snadno opravitelná po poškození či úpravách interiéru.

Dodavatel jako partner při výstavbě

Systém Ytong nabízí také široké možnosti poradenských služeb. Techničtí poradci v regionech jsou odborníci s praxí ve stavebnictví. Dovedou posoudit váš projekt ve kterékoli fázi – od prvotního nápadu, kdy hledáte projektanta, až po doporučení certifikované stavební firmy, výpočet materiálu a vyřešení detailů stavby. Získáte také podporu ve všech krocích výstavby a kompletní garanci na veškerá systémová řešení. Vyhnete se pozdějším problémům a dodatečným úpravám. Uspoříte tak nejen zbytečné náklady za materiál a čas, ale také provozní náklady díky správně navržené tepelně-technické skladbě. Rozhodnout se pro jednoho dodavatele je nejen úsporou vašeho času, ale i zárukou kvalitního výsledku a spokojenosti při užívání stavby.

Text a foto: Ytong

 

 

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne