Bezpečí se vyplácí

Datum: 17.1.2018
obrázek
Nepodceňujte kvalitní zabezpečení bytu či domu ani v případě, že nedisponujete velkým majetkem nebo jste v důchodu. Zloději o této skutečnosti totiž nevědí. Zároveň mnoho pachatelů pochází ze sociálně slabých vrstev, a tak si vystačí i s málem.

Zloději totiž nepřijdou k vám cíleně ukrást obraz za sto tisíc, ale spokojí se s pár stokorunami, které najdou ležet v šuplíku nebo s obyčejnými věcmi, které skončí v zastavárně. Sice si můžete oddechnout, že škody na majetku nejsou závratné. Na druhou stranu počítejte s nutnou výměnou poškozených dveří a zámku, která vás může přijít i na několik tisíc korun. Je to nepříjemné technicky i finančně, nemluvě o špatném pocitu z toho, že se cizí člověk probíral ve vašich osobních věcech. Člověk se s vykradením vždy těžko vyrovnává. Nejprve sčítá škody a snaží se uvést byt do původního stavu. Největší problém ale přichází později – uvědomí si ztracené bezpečí, které se již nikdy nemusí vrátit. Je to jako zranění, které se hojí každému jinak. Nemluvě ani o tom, že kromě materiální škody vám rovněž mohou ukrást osobní doklady, které se dají dále zneužít k ilegálním aktivitám, či vám způsobit psychické trauma.

 

Investice do bezpečí rozhodně není nikdy zbytečná. Kvalitní bezpečnostní dveře minimálně III. bezpečnostní třídy jsou základním bezpečnostním prvkem domácnosti, který vás může ochránit nejen před nezvanými hosty a jejich promyšlenými technikami, ale například i před požárem.

Zabezpečení bytu nepodceňujte, i když trávíte většinu času doma

Novým trendem je vloupání za přítomnosti obyvatel. Zkušenosti policistů dokládají, že pachatelé jednají zcela bez skrupulí a mohou vás překvapit třeba u večeře. Důvod drzosti pachatelů je jasný. Když jste doma, nebývá zamčeno. Proto doporučujeme zamykat dveře, i když jste doma.

Nekupujte si zabezpečovací prvky od podomních prodejců

Pozor také na “podomní prodejce,” kteří na vás zazvoní a snaží se vám namluvit, že mají k montáži doporučení společenství vlastníků, ačkoli tomu tak není. Množí se případy podvodníků, kteří se vydávají za specialisty na zabezpečení a nabízí předražené a velmi nekvalitní zámkové vložky a kování. Nepodléhejte psychickému nátlaku, většinou se jedná o zboží v řádech stokorun, za které zaplatíte tisíce.

Text: Vendula Řehounková

Foto: Next

 

 

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne