Radikální změna přinese nový design i úspory

Datum: 15.11.2017
obrázek
Snažíte se snížit náklady na vytápění a přitom máte doma stále ty „staré“ litinové radiátory? Pak je ten pravý čas. Jednoduše vyměňte starý za nový. Například za model RADIK KLASIK–R, deskový radiátor oblíbený v případě rekonstrukcí. Umožňuje nahradit starý radiátor bez nutnosti řezat nebo svařovat trubky. Nové topení bude vypadat nejen efektně, ale umožní snížit i náklady na vytápění.

Deskový radiátor pro tradiční vytápění a snadnou rekonstrukci

Přestože trh nabízí mnoho řešení otopných systémů, deskové radiátory zůstávají i nadále oblíbenou klasikou a společnost KORADO nabízí kvalitní otopná tělesa v mnoha barevných variacích. Designové úpravy dovolují instalovat radiátor jak do moderních, tak i klasických interiérů. Radiátor je řešením do tradičněji řešených interiérů a pro ty, kteří upřednostňují tzv. sálavé topení. Nevzhledný článkový však již dávno nahradil deskový. Dokáže poskytnout vysoký výkon, na rozdíl od svého předchůdce však zabere méně místa, dotváří styl bydlení a také se snáze udržuje. Jediné, co se nezměnilo, je preference jeho barevnosti zákazníky, zde pořád vede tradiční bílá.

Rekonstrukce radiátorů

V případě rekonstrukce je výhodné použít typ RADIK KLASIK–R, který je ideální náhradou za starý litinový nebo ocelový článkový radiátor s roztečí trubek 500 mm. Sami si můžete najít náhradu článkových litinových a ocelových radiátorů za desková otopná tělesa RADIK KLASIK–R. Stačí si pouze určit materiál, ze kterého je stávající radiátor vyrobený, změřit jeho výšku, ověřit, zda jeho rozteč je 50 cm, změřit hloubku radiátoru a spočítat počet článků (žeber). Pak už stačí hodnotu nalézt v tabulce a přiřadit k tomu nejvíce vyhovující délku nového radiátoru. Navíc nový radiátor si pořídíte s nadstandardní zárukou 10 let na těsnost radiátoru.

Instalace radiátorů

Zkušená firma zvládne nahrazení čtyř radiátorů zhruba za 5 hodin a investice do nového účinnějšího topení je navíc velmi nízká. Razantně se zkrátí i doba návratnosti finančních prostředků. Nové moderní radiátory lze bez problému kombinovat se všemi zdroji tepla, včetně tepelných čerpadel a plynových kondenzačních kotlů. Lze tedy říci, že se hodí do každé budovy a že řešení energetických úspor prostřednictvím výměny radiátorů je velmi jednoduché.

Ačkoli základní rolí topení je vyhřát interiér, čím dál více se na něj pohlíží i jako na prvek, jenž významně ovlivní celkové vzezření bytu. Pokud byste rádi uvítali změnu ve vzhledu vašeho topení, stačí si zvolit variantu dodatečně připojitelné čelní desky pro otopná tělesa RADIK. Na výběr máte hned z několika možností. Buď si zvolíte úplně hladkou čelní desku označenou PLAN SET, nebo naopak desku s jemnými prolisy (ozn. LINE SET).

Zvolit si můžete desku v základní bílé barvě nebo dle vzorníku odstínů RAL. Vaší fantazii se meze nekladou! Navíc možností potisku přední desky získáte jedinečné a originální otopné těleso. V programu Designer na stránkách společnosti KORADO si vyberte z motivů nebo si zvolte variantu obrázku vlastního. Upevnění desky na těleso je také velice jednoduché, pomocí háčků a magnetů a zvládne to prakticky každý.

Více informací k jednotlivým možnostem naleznete na www.korado.cz.

Text: Rema 93, foto: Korado

 

 

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne