Trendy koupelna, kde vládnou hrany a kámen

Datum: 8.11.2017
obrázek
Celá proměna koupelny začala návštěvou klientky jednoho z předních prodejců koupelen. Vzhledem k tomu, že paní neměla představu o možnostech ve výběru materiálů, zařizovacích předmětů a vhodného uspořádání koupelny, byla klientce nabídnuta spolupráce s vybraným profesionálním architektem.

Tuto možnost paní velice ráda přijala, i vzhledem k faktu, že na realizaci tlačil čas a paní chtěla mít rekonstrukci „na klíč“ vytvořenou podle návrhu, který by zohledňoval její představy.

Spolupráce s architektem

Ke spolupráci byl osloven interiérový architekt Ing. arch. Jan Počepický. Celý proces od návrhu až po realizaci byl výsledkem efektivní komunikace s klientkou, kdy se podařilo proměnu koupelny zrealizovat, tak jak si klientka přála.

Dispoziční řešení se příliš nezměnilo

Dispoziční řešení koupelny se od původního stavu příliš nezměnilo. Stávající dvě umyvadla byla nahrazena hranatým dvojumyvadlem s dostatečným prostorem pro dvě osoby. Dalším splněným přáním klientky byla vana se sprchovou zástěnou pro pohodlnější sprchování. Nezbytné bylo také vyřešení místa pro začlenění pračky a sušičky v prostoru koupelny.

Vana ze smaltované oceli

Klientce byla doporučena elegantní obdélníková vana ze smaltované oceli osvědčené značky, jejíž povrch je odolný proti nárazům, poškrábání a otěru. Jedná se o kombinovanou vanu, která se hodí stejně ke koupání i ke sprchování. Široká rovná plocha pro stání přitom podporuje velkorysost této kompaktní vany.

Praktická zástěna

Praktická sprchová zástěna skládající se ze dvou dílů skla brání přímému rozstřiku vody při sprchování do prostoru koupelny. Zástěnu je možné naklápět dle potřeby a sklo je ošetřené povrchovou úpravou pro rychlé stékání vody.

Hlavní požadavek: Hranatý design

Jedním z hlavních požadavků zadání klientky bylo použití hranatého designu, což bylo klíčové při výběru například baterií, které díky designové čistotě a elegantním tvarům dodávají umyvadlu a vaně punc dokonalosti. A díky otvoru v páce i neméně důležité pohodlné ovládání. Hranatý design zastupuje i použitý sprchový set, jehož součástí je ruční sprcha, hadice a sprchová tyč s posuvným jezdcem umožňující nastavit potřebnou výšku pro komfort všech členů domácnosti.

Koupelnový nábytek na míru

Koupelnový nábytek – závěsná umyvadlová skříňka v zásuvkovém provedení a dvě vysoké nástěnné skříňky s košem na prádlo a úložným prostorem byly vyrobeny na míru podle návrhů architekta Jana Počepického. Z materiálů bylo vybráno lamino ve stříbrnošedém odstínu, skříňky jsou doplněny o hranatá minimalistická madla.

Vyhřívaná topná folie v zrcadle

Osvětlení koupelny je řešeno stropním svítidlem v hranatém designu a led osvětlením zapuštěném v zrcadle nad umyvadlem. Zrcadlo dále disponuje senzorovým spínačem a vyhřívanou topnou fólií zabraňující zamlžení zrcadla.

Dlažba v kombinaci s mozaikou

Jedním z neméně důležitých požadavků klientky bylo navržení velkoformátové dlažby a obkladu v kombinaci s mozaikou sledující současné trendy. U vybraného obkladu a dlažby se jedná o dokonalou imitaci kamene docílenou pomocí nejmodernějšího digitálního tisku, který ještě více umocňuje vzhled přírodního materiálu.

Podlahové vytápění v koupelně

Hranatý design byl klíčovým i při výběru koupelnového žebříku a nástěnných držáků ručníků na zeď. Koupelnový žebřík je doplněn o elektrické topné těleso s designovým termostatem v chromovém provedení. Vytápění koupelny je navíc řešeno i pomocí podlahového topení.

Stahovací hliníková roletka

Zakomponování pračky a sušičky bylo vyřešeno vytvořením prostoru za vanou pomocí příčky, kde jsou spotřebiče vestavěny a vizuálně odděleny od koupelny pomocí stahovací hliníkové roletky.

Text: Jan Chára

Foto: Jan PočepickýIng. arch. Jan Počepický

„Nezbytný aspekt designu a kreativity vůbec je nebát se být odlišný. Navrhuji bytové a komerční interiéry pod svým vlastním jménem. Jsem členem sdružení Czech Deco Team.“

www.janpocepicky.cz, tel.: (+420) 732 488 661, e-mail: jp@janpocepicky.cz


 

 

Hledání v obsahu

Počasí

Soutěž

Napište nám

Partneři

Anketa

Jaká rubrika vás zajímá na našem webu nejvíce?
 
42%
 
17%
 
22%
 
10%
 
5%
 
4%
 
0%
 
0%

Diskuze

Ke stažení

Nejčtenější články

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne