Našli byt ve vysněné lokalitě

Datum: 16.10.2017
obrázek
Mladý manželský pár dlouho hledal bydlení, které by jim vyhovovalo. Ve vysněné lokalitě Družstevního ochozu v Praze čekali na volný byt. Po jeho koupi bylo jasné, že musí projít kompletní rekonstrukcí včetně dispoziční změny.

Odpovídal svému stáří

Byt byl v původním stavu dispozičně řešen jako 1+1. V jednom pokoji ložnice, v druhém obývací pokoj. Ve velké koupelně s přístupem na balkon byl i vařič, místnost tedy sloužila původním majitelům i jako kuchyň. Po technické stránce byt odpovídal svému stáří, byl tedy "zralý" ke kompletní rekonstrukci.

Návrh dispozičního řešení

„Jasným zadáním bylo zpřístupnit balkon z obytného prostoru. Pracovali jsme tedy na dispozici 2+kk. Připojením balkonu k obývacímu pokoji vznikla dlouhá chodba, kterou jsme využili na sociální zázemí bytu,“ vysvětluje Ing. Tomáš Zima z realizační firmy Kouba interier.

Samostatná toaleta

V novém stavu je po vstupu do bytu čtvercová předsíň, ze které se vychází dále do bytu - do hlavní obytné místnosti. Z předsíně je přístupné samostatné WC, koupelna a komora. V nice je umístěna skříň s pračkou a úložným prostorem.

Kuchyňská linka u vstupu na balkon

V obývacím pokoji je u vstupu na balkon kuchyňská linka, v prostoru pak jídelní stůl, u okna sedací souprava. Pokoj je zvětšený posunem dělící příčky. Z obývacího pokoje je přístup do ložnice.

V obou pokojích nové parkety

Byt byl ve špatném technickém stavu, prošel tedy kompletní rekonstrukcí. „Nově jsme provedli veškeré instalace včetně nového plynového kotle a rozvodu topení. V prostoru chodby a bývalé koupelny jsme zcela vybourali skladbu podlah,“ podotýká Ing. Tomáš Zima. V obou pokojích jsou položeny nové parkety. V chodbě a koupelně pak velkoformátová dlažba.

Nové dveře v původním designu

"Také okna a dveře prošly repasí. Na toaletu a do skříně s pračkou jsme vyrobili nové ve stejném designu jako ty ostatní. V koupelně je instalován sprchový kout v úrovni podlahy, což je velmi příjemné a praktické," doplňuje předchozí informace Ing. Tomáš Zima z realizační společnosti.

Klavír na rozhraní kuchyně a obývacího pokoje

„Spolu s majiteli jsme pracovali spíše na neutrálním a střídmém designu. Základ tvoří podlaha z dubových parket. Kuchyňskou linku majitelé pořídili v Ikea, odstín slonové kosti se do prostoru dobře hodí,“ popisuje Ing. Tomáš Zima. V nice v obývacím pokoji je velká knihovna, poskládaná také z prvků Ikea, které si majitelé přinesli z bytu, kde původně bydleli. Příjemným oživením prostoru je klavír na rozhraní kuchyně a obývacího pokoje.

Luxfery propouštějí do koupelny denní světlo

V chodbě a zázemí bytu je použita velkoformátová šedá dlažba. Obklad je bílý a plastický, oživuje jednoduchou koupelnu. Luxferový pás propouští do koupelny trochu denního světla.

Text: Jan Chára

Foto a plánky: Kouba interierStudio Kouba interier

Ing. Alena Koubová *1979

Absolventka Fakulty stavební ČVUT. Od dokončení studií se zaměřuje na rekonstrukce bytů a interiéry. Od roku 2007 pracuje v rodinné firmě Kouba interier, řídí stavební práce.

Ing. Martin Kouba *1979

Vystudoval Dřevařské inženýrství na ČZU. V roce 2003 začal navrhovat a vyrábět nábytek. V roce 2006 založil společnost Kouba interier, která se zaměřuje na návrhy a zakázkovou výrobu nábytku.

Ing. arch. Radovan Demeter *1988

Je absolventem oboru architektura a urbanismus na Technické univerzitě v Bratislavě. V rodinné firmě Kouba interier pracuje na stavebních zakázkách a úspěšně zpracovává návrhy interiérů pro klienty firmy.

Ing. Tomáš Zima *1982

Absolvent Stavební fakulty ČVUT, pracoval v architektonickém ateliéru Cigler Marani Architects, kde se podílel na tvorbě řady významných administrativních, multifunkčních a bytových projektů. Své zkušenosti nyní zúročuje při vedení stavebních zakázek.


 

 

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne