Revitalizace bytového domu – lodžie v hlavní roli

Datum: 4.10.2017
obrázek
Revitalizace panelových bytových domů trvale zlepšuje nejen technický stav domu, ale i komfort bydlení. Staré bytové domy dostávají nový kabát, po rekonstrukci mají úspornější náklady na vytápění a celá sídliště se mění z nevzhledných šedých staveb na veselejší a příjemnější místo k bydlení.

Proč zateplovat panelový dům?

Pokud plánujete zateplení domu, neměli byste brát v úvahu jen ekonomické hledisko a návratnost investice. Hlavním důvodem revitalizace panelových i bytových domů je aktuální technický stav a postupující degradace objektu. V případě panelové zástavby se jedná hlavně o korozi vnitřní výztuže obvodových panelů, dilatační trhlinky v obvodovém plášti, zatékání do styků panelů, růst plísní, vlhkost na vnitřním povrchu konstrukce aj. Zateplením se zvýší komfort bydlení nejen zvenčí, ale i v interiéru. Pokud použijete vhodnou tloušťku izolace, zmizí z domu plísně. Výskyt plísní může být oku skrytý, často okolo oken, pod parapetem nebo krytinou (lino, plovoucí podlahy).

Lodžie, nezbytná součást revitalizace

Často se setkáváme s tím, že si vlastníci na vlastní náklady opravili dlažbu na lodžii a opravu mají za provedenou. Bohužel samotná dlažba nestačí. Lodžie a balkóny jsou místem, kde se nejčastěji projevuje porušení povrchových vrstev lodžiových dílců a četné zatékání. V těchto případech je nutné očištění a sanace příslušné části a následné provedení nových vrstev. V případě izolace čela lodžií je důvodem ochrana konstrukce, nikoliv tepelný komfort domu. Provedení nového souvrství (tepelná izolace, hydroizolace, dlažba) společně s novým zábradlím zaručuje další mnohaletou životnost užívané lodžie.

Lodžie jako součást bytu

Každý centimetr se počítá a u lodžií a balkónů to platí dvojnásob. Z praxe víme, že zateplení lodžie a zmenšení prostoru je pro vlastníky ožehavé téma. Jednou z mnoha možností je dobetonávka lodžie, kdy z původního stísněného balkónu vznikne plnohodnotná terasa. Důležité je při projektu nezanedbat technické řešení prodloužení a zachování světlosti prostoru. Finanční náklad na rozšíření lodžie je samozřejmě vyšší než běžná rekonstrukce, ale vlastníkům nabídne bezesporu komfortnější prostor pro venkovní posezení nebo využití prostoru jako zimní zahrady.

Text: Veronika Poulová, obchodní ředitelka

Foto: Česká všeobecná stavebníČeská všeobecná stavební spol. s.r.o.

K rekonstrukcím a opravám bytových domů již 24 let přistupujeme tak, jako bychom opravovali náš vlastní dům. Česká všeobecná stavební spol. s.r.o. staví a rekonstruuje objekty již 24 let, je držitelem certifikátů ISO 9001:2008, ISO 1400:2004, OHSAS 18001:2007, registrována v seznamu kvalifikovaných dodavatelů pro Novou Zelenou Úsporám. Společnost je držitelem mnoha certifikátů a odborných osvědčení pro realizace staveb a zateplování (např. Weber, Baumit, STO, Mapei).

Kontakty: Česká všeobecná stavební spol. s.r.o., www.cvs.cz, tel. 605 938 426


 

 

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne