Jak zabezpečit okna a dveře

Datum: 29.9.2017
obrázek
Při zabezpečování domova nezapomeňte na bezpečnostní dveře. Jsou účinné proti zlodějům a poslouží také jako protipožární dveře.

Řada výrobků, označovaných pojmem bezpečnostní, ve skutečnosti moc kvalitní není. Při jejich koupi se zaměřte na několik nejdůležitějších parametrů, abyste neprohloupili. Podezřele levným výrobkům se vyhněte, počítejte s investicí nad 20 000 Kč.

Konstrukce z oceli

Základem pořádných bezpečnostních dveří je ocelová konstrukce, která nepodléhá změnám vlivem vlhkosti a výkyvů teplot. Na tu se pak natavují konstrukce ve dřevěném dekoru, aby vstup do bytu nevypadal jako trezor. Není problém vybrat si dekor zapadající do stylu domu, je to ta poslední starost.

Bezpečnostní prvky dveří

Kromě materiálu věnujte pozornost i dalším bezpečnostním prvkům. K těm patří kování, zámek a čepy. Ocelové čepy se při zamykání zasunují do zárubní, najdeme je na bocích a horní straně dveří. Kování a zámek se kupují zároveň s dveřmi a také jich je široký výběr.

Třídy bezpečnostních dveří

Dveře se řadí do 6 tříd podle kombinace bezpečnostních prvků. Ke kvalitním dveřím byste měli obdržet certifikát se zařazením. 1. třída nemá zabezpečení téměř žádné, pro byty se doporučuje třída 3 nebo 4. Vyšší kategorie už náleží speciálním objektům vyžadujícím vysoké zabezpečení.

Nové zárubně

Investujete do nových dveří? Pak zainvestujte i do zárubní, i když samozřejmě zasadit dveře lze i do těch stávajících, pokud jsou kovové. Je zapotřebí vzít v úvahu vysokou hmotnost dveří a tomu přizpůsobit i výběr zárubní.

A co fólie na skla?

Další ze služeb jsou speciální fólie na sklo. Bezpečnostní fólie ochrání okna i dveře se skleněnými prvky a zároveň jsou dalším krokem zabezpečení objektu. Navíc jejich popularita roste. Pokud nezabezpečíme okna, může se jimi pachatel dostat dovnitř, i když máme kdovíjak bezpečné dveře. Myslete proto prakticky!

Dodavatele si prověřte a zaměřte se i na zámečnickou pohotovost. Firma NEXT vyrábí nejen dveře, ale poskytuje i kvalitní servis. Pobočky naleznete v Praze, Brně, Ostravě, Plzni a Hradci Králové.

Text a foto: NEXT

 

 

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne