Jak poznat bezpečnostní dveře?

Datum: 31.7.2017
obrázek
Vybíráte vchodové dveře a nevíte si rady? Ty správné by vám měly dlouho sloužit, nepodceňujte proto jejich výběr a nenechte se napálit.

4 mýty o bezpečnostních dveřích
aneb jak nenaletět při výběru


  1. „Nejlepší jsou dveře s bezpečnostní třídou 1“

To rozhodně neplatí. Bezpečnostní dveře se dělí do kategorií od 1 do 6. Nepodléhejte dojmu, že se kvalita hodnotí jako testy ve škole. Třída 1 je nejméně odolná a rozhodně vstupní dveře s takovým označením nekupujte. Samozřejmě platí, že čím vyšší číslo, tím lépe. O tom, jaké bezpečnostní dveře jsou vhodné do paneláku, se dozvíte více zde.

  1. „Existují nepřekonatelné dveře, za které se žádný zloděj nedostane“

Takové dveře neexistují. Překonat se dají jakékoli dveře, záleží vždy na času a použitých nástrojích. Platí, že do bytů jsou nejvhodnější dveře s bezpečnostní třídou 3, které jsou zároveň protipožární a protihlukové. Ochrání vás před zloději, kteří používají hrubou sílu, páčidlo nebo šroubovák.

  1. „Zamykání na dva západy nás zaručeně ochrání“

Na tom, jestli se zámek uzamkne na jedno či dvě otočení klíčem, vůbec nezáleží. Platí, že byste měli dveře uzamykat až do koncové polohy závory zámku. Tím se dveře správně uzamknou a plní svou funkci. Bezpečnostní vchodové dveře by měly obsahovat druhý samostatný zámek. Ten využijete, pokud jste zrovna doma. Dá se uzamknout i zevnitř, a to bez použití klíče.

  1. „Bezpečnostní vstupní dveře nevypadají hezky“

Bezpečnostní dveře se vyrábějí ve velkém množství barevných i materiálových variant. Nepořizujte si proto vchodové dveře za podezřele výhodnou cenu a vyberte si opravdu kvalitní, které vám navíc budou ladit s interiérem.

 

Možná vám připadne, že za kvalitní bezpečnostní dveře zaplatíte hodně. Jedná se však o investici, která se zaručeně vyplatí. Renomovaná firma se dokonce postará o kompletní výměnu starých dveří za nové.

Text a foto: HT dveře

 

 

Hledání v obsahu

Počasí

Soutěž

Napište nám

Partneři

Anketa

Jaká rubrika vás zajímá na našem webu nejvíce?
 
42%
 
17%
 
22%
 
10%
 
5%
 
4%
 
0%
 
0%

Diskuze

Ke stažení

Nejčtenější články

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne