Nenápadné, ale šikovné novinky

Datum: 4.8.2017
obrázek
Ranní probuzení provázené vůní čerstvé kávy nebo čaje je prostě příjemné, nebo celodenní popíjení bylinkových čajů třeba na podporu detoxikace organismu je prostě zdravé.  Jemné tkaniny, síťovinu nebo drátěnou mřížku, a to vše podle posledních trendů dnes můžete najít na skleněných výplních akrylátových dvířek! Díky čemu je to možné?  Myslete na zimu, dokud je čas. Kvalita okna se především pozná podle jeho izolačních vlastností. V zimních měsících procházejí právě tyto vlastnosti zatěžkávací zkouškou.

Je průhledná

Když sluneční paprsky teprve začínají hřát, rána a noci si však stále žádají teplé oblečení a třeba i něco na zahřátí a chuť. Také chladné večery je příjemné strávit u vína či jiného chutného a trochu alkoholického moku, přesto mnohé potěší lahodný čaj.

Ranní probuzení provázené vůní čerstvé kávy nebo čaje je prostě nesmírně příjemné. No a celodenní popíjení bylinkových čajů třeba na podporu detoxikace organismu nebo čajíku s citrónem vašich dětí je také zdravé a příjemné. Uvařte si vodu na čaj, kávu, ale i na vaření v krásné, nové, skleněné, rychlovarné konvici SENCOR SWK 1785. Nová rychlovarná konvice o objemu nádoby 1,7 litru je vyrobena z kvalitního varného skla, které zaručí i zajímavou podívanou na vařící se vodu. Tato kráska je vnitřně osvětlena LED žárovkou a i světelnou indikací provozu, čímž je vhodná i pro osoby se sníženým sluchem. Její bezpečnost je postavena na bezpečnostní pojistce proti přehřátí a zapnutí bez vody a automatického vypnutí při dosažení varného bodu. Topné dno je nerezové se zakrytou topnou spirálou. Filtr u nálevky zachytí možné nečistoty a usazeniny, které se pak nedostanou do připravovaného nápoje. Rychlovarná konvice SWK 1785 je dostupná nejen v síti Planeo za cenu 399 Kč.

Text a foto: Sencor


Oživte interiér dekorativním sklem!

Jemné tkaniny, síťovinu nebo drátěnou mřížku, a to vše podle posledních trendů dnes můžete najít na skleněných výplních akrylátových dvířek! Díky čemu je to možné?

„Dvířka T.acrylic jsou nyní nabízena i s možností volby působivého prosklení ozvláštněného originálními dekoracemi, které jsou na povrch skla přeneseny s pomocí technologie digitální grafiky Overface,“ říká Martin Dusík, vedoucí obchodního oddělení Trachea, a.s., největšího českého výrobce nábytkových dvířek na trhu, a doplňuje: „Vybírat přitom můžete hned z několika jednoduchých, ale velmi efektních dekorativních vzorů, které zcela odpovídají současným trendům prezentovaným na světových výstavách designového nábytku a zdařile imitují například vlákna tkaniny nebo drátosklo.“ Tak neváhejte a dostaňte do svého interiéru dvířka T.acrylic s prosklením, které mu dodá svěží lehkost a trendy designový vzhled!

Text: (mr), foto: Trachea


Jak vybrat kvalitní okno?

Kvalita okna se především pozná podle jeho izolačních vlastností. A tak v zimních měsících procházejí právě tyto vlastnosti zatěžkávací zkouškou a jejich (ne)kvalita se vždy projeví. Buď pozitivně nebo negativně na pohodlí v domácnosti nebo výdajích za vytápění.

Pokud okna v „zimní zkoušce“ selhávají, odborníci na okenní profily ze společnosti VEKA definovali šest klíčových kritérií, podle kterých může každý vybrat kvalitnější okna, která v zimě nezklamou.

Při výběru okna je nutné se zaměřit na následujících 6 důležitých kritérií. Pokud se jich bude kupující při výběru držet, dočká se oken, která v místnosti udrží teplo, propustí více slunečního světla a zamezí nepříjemnostem typu zatékání či rosení na skle:

  1. Prostup tepla celým oknem: Klíčovým faktorem pro tepelně izolační vlastnosti okna je hodnota Uw (w = window). Popisuje ztrátu tepla oknem zevnitř směrem ven, měřenou ve wattech na čtvereční metr a kelvin [W/(m2K)]. „Obecně platí, že čím nižší je tento součinitel prostupu tepla, tím větší je izolační účinek okna a tím i úspora energie,“ říká odborník na okna a okenní profily Jindřich Kalda, hlavní technik společnosti Veka. Při porovnávání nabídky oken tedy stačí porovnat hodnotu Uw a zjistit, které okno propouští více tepla. Pokud máte starší okna, prostup tepla a výdaje spojené s vytápěním můžou být obrovské v porovnání s okny moderními.
  2. Prostup tepla rámy okna: Teplo logicky uniká i skrze rámy, a tento prostup tepla je určován hodnotou Uf (f = frame). Samostatně tato hodnota nemá vypovídající schopnost o vlastnostech celého okna, ovšem má vliv například na kondenzaci vodní páry. „Obecně platí, že čím nižší hodnota prostupu tepla rámy, tím vyšší je odolnost proti kondenzaci vodní páry na povrchu profilu,“ vysvětluje Jindřich
  3. Parametry distančního rámečku mezi skly: Hodnota ψ [W/mK] udává množství tepelné energie, která uniká vlivem rámečku na okrajích skla, ke kterému jsou přilepena dvě skla tvořící dvojsklo. Platí čím nižší hodnota, tím lepší. Tento parametr má zásadní dopad na teplotu povrchu skla v oblasti distančního rámečku. „Ovlivňuje, zda na skle v oblasti rozhraní skla a zasklívací lišty bude docházet k rosení, tedy srážení vodní páry,“ říká Jindřich
  4. Odolnost proti zatékání: Schopnost okna odolat současnému působení větru a deště, odborně řečeno „hnaného deště“, je při výběru okna rovněž důležité zohlednit. Tato schopnost je obvykle označována kódy 7A, 8A, 9A a dále písmenem E. Platí čím vyšší kód, tím vyšší odolnost.
  5. Schopnost tlumit hluk: Míru izolace okna proti hluku určuje index vzduchové neprůzvučnosti Rw[dB]. Platí čím vyšší hodnota, tím více okno proti hluku izoluje. Standardní hodnota pro plastová okna je Rw=32[dB].
  6. Prostup světla oknem: Parametr "g" je koeficient propustnosti celkové energie slunečního záření udávaný v %. Skládá se z přímé transmise energie a sekundárního výdeje tepla směrem dovnitř, který vzniká vstřebáním slunečních paprsků na prosklené ploše. „Čím větší je hodnota koeficientu g, tím větší je pasivní solární zisk energie, a tudíž do interiéru proniká více světla,“ potvrzuje Jindřich Kalda.

Text: Igor Walter, foto: Veka

 

 

Hledání v obsahu

Počasí

Soutěž

Napište nám

Partneři

Anketa

Jaká rubrika vás zajímá na našem webu nejvíce?
 
42%
 
17%
 
22%
 
10%
 
5%
 
4%
 
0%
 
0%

Diskuze

Ke stažení

Nejčtenější články

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne