Novinky na trhu, které se mohou hodit

Datum: 16.6.2017
obrázek
Ať už vás čeká jednoduchá rekonstrukce nebo chcete vyměnit poškozené dveře, za určitých okolností se prostě hodí mít nové dveře co nejrychleji...  Víte, že už s prvním otočením okenní kličky otevíráte okno dokořán? Nám dospělým tento fakt nevadí, ale když se zaměříme na děti, může otevřené okno a chvilka nepozornosti přivodit nepříjemné situace...  Screenová clona poskytuje oknům chytré zastínění, díky kterému docílíte jemně prosvětleného interiéru, který se však zbytečně nepřehřívá...  Problematika zateplování se u nás řeší především jako exteriérový systém zabraňující úniku tepla z budovy. Termoizolační stěrka a nátěr v interiéru představuje řešení v případech, kdy není možné klasické zateplení.

I pěkné dveře můžete mít hned!

Ať už vás čeká jednoduchá rekonstrukce nebo chcete vyměnit poškozené dveře, za určitých okolností se prostě hodí mít nové dveře co nejrychleji.

Naštěstí v těchto situacích už nemusíte sahat po levných a nekvalitních dveřích z marketu… i pěkné dveře můžete mít hned! „Dlouhé dodací lhůty dveří jsou minulostí! Vybrané modely dveří jako například dveře ze základní modelové řady KLASIK jsme zařadili do sekce ihned k odběru,“ říká Martin Dozrál, generální ředitel společnosti SOLODOOR, která patří k předním českým výrobcům interiérových dveří a zárubní, a dodává: „Chceme tak zákazníkům ulehčit rozhodování v situacích, při kterých je koupě nových dveří nevyhnutelná.“ Na kvalitní dveře proto již nečekejte a chtějte je ihned!

Více na www.solodoor.cz

Nechte děti větrat bezpečně

Víte, že už s prvním otočením okenní kličky otevíráte okno dokořán? Nám dospělým tento fakt nijak nevadí, ale když se zaměříme na děti, může otevřené okno a chvilka nepozornosti přivodit nepříjemné situace, mnohdy s fatálními následky. Existuje na toto řešení?

Odpověď zní: Dnes už ano! Jde o okenní kování TiltFirst. „První poloha kličky totiž otevře okno pouze do polohy vyklopeno. A až pohyb kliky směrem nahoru okno zcela otevře. Navíc, pro vyšší bezpečnost, je možné kliku uzamknout a přitom větrat vyklopeným oknem. I toto je díky TiltFirst přínosná změna! S klíčkem zablokovanou kličkou lze stále pohybovat tak, že okno jen zavřete nebo z první polohy kliky vyklopíte, není však možné okno otevřít dokořán. I po uzamčení tudíž mohou být okna otevřena pro větrání bez nebezpečí vypadnutí. Ve srovnání s původními zámky tedy nemusíte okna pro každé vyvětrání odemykat.“ uvádí Ing. Miroslav Culka, obchodní ředitel společnosti DAFE-PLAST, která vám tuto novinku na okna hravě nainstaluje.

Text: (cd), foto: DAFE-PLAST

Do lišty, nebo na lanko?

Screenová clona poskytuje oknům chytré zastínění, díky kterému docílíte jemně prosvětleného interiéru, který se však zbytečně nepřehřívá. Materiál clony je tvořen ze skelných nebo polyesterových vláken potažených vrstvou PVC. Málokdo ovšem tuší, že u tohoto systému zastínění můžete volit z několika variant bočního ukotvení.

„První volbou může být varianta Cablescreen, u které je návin lišty posouván po nenápadném nerezovém lanku. Jedná se o elegantní a subtilní variantu, která poskytuje čistý a ničím nerušený výhled z okna,“ vyjmenovává výhody Radek Havelka, obchodní ředitel za značku Minirol. „Pokud zvolíte jinou variantu, a to s boční vodicí lištou – Lockscreen či Zipscreen, získáte zastínění, které je právě díky liště více stabilní a extrémně odolné proti poryvům větru. Navíc clona při plném zatažení slouží jako plnohodnotná protihmyzová síť,“ uzavírá hlavní rozdíly v bočním kotvení Radek Havelka. Vybírat boční kotvení tedy můžete ve své podstatě podle svého estetického cítění a podle požadavků na odolnost a funkčnost screenového stínění.

Při jakémkoli výběru ale máte jistotu, že clona zkrotí horké sluneční paprsky a zanechá pouze světlý interiér s příjemnou teplotou. Obchodní značka Minirol se specializuje na rolovací systémy pro stavební otvory v mnoha podobách, ale vždy ve špičkové kvalitě a přijatelné ceně. Výrobce poskytuje stínicí techniku v podobě předokenních screenových clon a předokenních rolet z plastu či hliníkového plechu. Okenní techniku doplňují protihmyzové sítě v mnoha variantách. Samostatným segmentem jsou garážová vrata, rolovací mříže a průmyslová vrata. Finální produkty jsou nabízeny prostřednictvím sítě kvalifikovaných partnerů po celé Evropě. Značka Minirol je součástí produkce společnosti Building Plastics ČR, s.r.o., www.minirol.cz.

Text: (mr)

Foto: Minirol

Thermo v interiéru

Problematika zateplování se u nás řeší především jako exteriérový systém zabraňující úniku tepla z budovy. Termoizolační stěrka a nátěr v interiéru představuje řešení v případech, kdy z různých důvodů není možné klasické zateplení.

Jedná se o systém, který snižuje prostup tepla a zvyšuje povrchovou teplotu stěn. Nejen za studených podzimních a zimních dní oceníte snadno aplikovatelný systém, který vás zbaví nepříjemného pocitu chladu vždy, když se dotknete zdi. A má-li váš pokoj či ložnice severní orientaci, uvítáte jej o to více.

Systém Thermo

Jedná se o kombinaci vyrovnávací hmoty Jubolin Thermo a malířské barvy Jupol Thermo. Obsahují speciální duté plnivo, jímž jsou mikroskopické kuličky naplněné plynem. Povrch plniva odráží teplo, plyn uvnitř tepelně izoluje. Plnivo je vodoodpudivé a snižuje kapilární nasákavost. Zajišťuje tím úspory při vytápění a omezuje riziko vzniku plísní. „Aplikací systému Thermo docílíte zvýšení povrchové teploty o více než jeden stupeň a zároveň snížíte náklady na vytápění“ uvádí Dominik Hanko ze společnosti JUB.

Výhody systému Thermo

  • snižuje náklady na vytápění
  • omezuje kondenzaci vlhkosti a riziko vzniku plísní
  • navozuje pocit tepla
  • je vhodný k odstranění menších tepelných mostů
  • snadno se aplikuje

Více informací naleznete na www.jub.cz. Tradice od roku 1875.

Text: (ab), foto: JUB

 

 

Hledání v obsahu

Počasí

Soutěž

Napište nám

Partneři

Anketa

Jaká rubrika vás zajímá na našem webu nejvíce?
 
42%
 
17%
 
22%
 
10%
 
5%
 
4%
 
0%
 
0%

Diskuze

Ke stažení

Nejčtenější články

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne