Byt s téměř divadelní atmosférou

Datum: 15.5.2017
obrázek
Červená barva vnáší do prostoru vždy jistou dramatičnost. Purpurová zástěna opticky dělící obytný prostor na část společenskou a soukromou tak mimoděk vytváří efekt divadelního sálu. Dojem umocňuje lustr inspirovaný stylem art deco.

Bonusem navštíveného jednopokojového bytu je „dobrá adresa“ v největší pražské části, určitým omezením oproti tomu podlahová plocha, která vyžadovala promyšlené řešení, aby byt svému uživateli poskytl vše, co od něj očekává.

Vyřešit úložné prostory

Vejít se do něj musela společenská, kuchyňská, jídelní a spací zóna. Důležité bylo i vyřešit úložné prostory a interiér přitom nezaplnit objemným nábytkem. Současně je nutné podotknout, že vše je přizpůsobeno pro bydlení singl nebo páru v rámci dlouhodobého pronájmu.

Svět divadla i filmu

Barevná paleta předurčila výsledný dojem, kterým byt na příchozí působí. Dominantním prvkem je jednoznačně látková zástěna v purpurové barvě instalovaná ve středu hlavní místnosti od stropu po podlahu. Svou barevností evokuje spuštěnou oponu, a tím rafinovaně vytváří iluzi, že před ní se odehrává představení, ať již zprostředkované obrazovkou televize nebo přímo aktéry - nájemníky a jejich návštěvami, a naopak za oponou dává tušit hru mnohem intimnější.

Sjednocující červená

Červená barva nachází ozvěnu na dveřích vestavěných skříní, dvířkách kuchyňské linky i malých kuchyňských spotřebičích. Dále na komodě, věšáku a nástěnné květinové dekoraci v chodbě, čímž bytový prostor sjednocuje.

V tónech černobílého filmu

Koupelna, která vzhledem k velikosti bytu příjemně překvapuje svou prostorností, je stejně jako samostatné WC laděna v tónech černobílého filmu. Odkaz na svět stříbrného plátna najdeme i ve spací části interiéru, kde zpoza lůžka se stříbřitým přehozem monitoruje každého příchozího pronikavým pohledem éterická Audrey Hepburn.

Budiž světlo

Velká okna dopřávají interiéru bohaté prosvětlení a současně výhled na michelské panorama, který nikdy neomrzí. Vzdušnost bytu propůjčuje minimum nábytku, který je vybrán tak, aby co nejvíce podpořil i jeho světlost. Skleněný konferenční stolek, lesklý povrch nábytku, zrcadlové dveře jedné ze skříní i skleněný obklad mezi kuchyňskými skříňkami odráží a znásobují prostor.

Samostatné nasvícení každé zóny

Ve večerních hodinách přebírá odpovědnost za dostatek světla systém osvětlení umožňující nasvítit každou zónu samostatně. Dřevěný dezén na plovoucí podlaze, zárubních, stolní i pracovní desce interiér protepluje a současně ukotvuje.

Text: Zuzana Ottová

Foto: Robert Virt


Dispozice

  • Byt 1 + kk s užitnou plochou 47,5 m2. Hlavní místnost o podlahové ploše 35,31 m2 v sobě spojuje obývací, spací, jídelní a kuchyňskou část. Součástí bytu je ještě chodba, z níž se vstupuje do všech místností, koupelna a samostatné WC.

 

 

Hledání v obsahu

Počasí

Soutěž

Napište nám

Partneři

Anketa

Jaká rubrika vás zajímá na našem webu nejvíce?
 
42%
 
17%
 
22%
 
10%
 
5%
 
4%
 
0%
 
0%

Diskuze

Ke stažení

Nejčtenější články

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne