Správný výběr vchodových dveří se vyplatí

Datum: 20.3.2017
obrázek
Bydlíte v paneláku? Poradíme vám s výběrem dveří. Do panelákových bytů vybírejte zásadně bytové dveře, nikoliv venkovní vchodové dveře. Zároveň by kvalitně zabezpečený panelákový byt měl mít dveře ve III. bezpečnostní třídě s vložkou a kováním alespoň ve stejné bezpečnostní třídě jako samotné dveře.

Vchodové dveře jsou prvkem, který vás ochrání před nezvanými návštěvami, ale také před požárem a zároveň mohou snížit hluk a posloužit jako izolace.

Typy dveří

Do panelákových bytů vybírejte zásadně bytové dveře, nikoliv venkovní vchodové dveře. Jejich vlastnosti jsou totiž rozdílné. Bytové dveře splňují požadavky na hlukovou izolaci, která je zvlášť v panelových domech žádaným prvkem, ale i protipožární normy. „U bytových vchodových dveří musíte vždy splňovat protipožární normy, dveře by měly mít protipožární odolnost minimálně 30 minut,“ upozorňuje Ivan Pavlíček ze společnosti NEXT.

Bezpečnostní prvky

Kvalitně zabezpečený panelákový byt by měl mít dveře ve III. bezpečnostní třídě s vložkou a kováním alespoň ve stejné bezpečnostní třídě jako samotné dveře. Prodejce dveří by vám měl být schopen bezpečnostní třídu i další deklarované vlastnosti doložit platnými certifikáty. Takové dveře disponují mnoha jistícími body, pevnou kostrou, oboustranným celoplošným oplechováním, zesílenou ochranou zámku i dalšími bezpečnostními prvky. A proč vlastně nestačí pořídit levnější přídavnou závoru na stávající dveře? Pouze jimi zeslabíte konstrukci obyčejných dveří a tím paradoxně usnadníte zlodějům práci. Ušetřit se v tomto případě rozhodně nevyplácí.

Vlastnosti dveří

Pokud se rozhodnete investovat do kvalitních vstupních dveří, vyplatí se zvážit i další vlastnosti, které dveře nabízejí kromě bezpečnostního a protipožárního základu. Mohou být například také zvukotěsné, kouřotěsné, tepelně izolované, případně mohou disponovat speciálními designovými prvky, jako jsou skryté panty, zamykání pomocí čtečky otisků prstů, kamera v kukátku a další. Zvažte tedy, jaká investice se vám vyplatí, abyste se ve svém bytě cítili bezpečně i komfortně.

Poraďte se s odborníky

Při výběru nových dveří dejte na doporučení a nechte si vypracovat nabídky od různých firem. Kvalitní bezpečnostní dveře vám budou sloužit mnoho let, proto doporučujeme pečlivě zvážit veškeré parametry, ale i poprodejní služby, jako je servis a záruka. Nákup u renomované firmy se v tomto případě určitě vyplatí.

Text: (pr)

Foto: NEXT

 

 

Hledání v obsahu

Počasí

Soutěž

Napište nám

Partneři

Anketa

Jaká rubrika vás zajímá na našem webu nejvíce?
 
42%
 
17%
 
22%
 
10%
 
5%
 
4%
 
0%
 
0%

Diskuze

Ke stažení

Nejčtenější články

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne