Kooperativa připravila speciální pojištění sportovní výbavy

Datum: 6.3.2017
obrázek
Kooperativa reaguje na rostoucí oblibu aktivního trávení volného času, a proto pro sportovně založené rodiny a jednotlivce nabízí nové Pojištění sportovní výbavy FIT.

Pojištění se vztahuje například nejen na jízdní kola, elektrokola, koloběžky, lyže, snowboardy, golfové hole nebo tenisové rakety, ale také na horolezeckou a potápěčskou výstroj, přilby a jiné ochranné pomůcky či cvičící stroje. Zároveň jsou automaticky pojištěna i demontovatelná zařízení pro jejich přepravu, například střešní nosiče a boxy. Může přitom jít o vlastní věci nebo i vypůjčené a pronajaté.

Pokrytí široké škály škod

„Pojištění jsme koncipovali tak, aby pokrylo velmi širokou škálu škod, které mohou na sportovní výbavě vzniknout. A to jak při jejím uskladnění, krátkodobém odložení nebo přepravě, tak i při amatérském sportování,“ popisuje unikátní nabídku Tomáš Reitermann, vedoucí Odboru pojištění občanů v Kooperativě.

Nejenom běžná majetková rizika

Pojištění obsahuje nejenom všechna běžná majetková rizika, jakými jsou krádež, loupež, poškození či zničení věci vandalem, všechna živelní nebezpečí, ale i další, jako je pád pojištěné věci při jejím upevňování na vozidlo, při demontáži z vozidla, při nakládání do vozidla nebo při jízdě vozidla. Zahrnuto je i poškození nebo zničení věci při dopravní nehodě či při jiné nehodě, ke které došlo při provozování amatérské sportovní činnosti.

Územní platnost pojištění - celý svět

„Mimořádné je, že se pojištění vztahuje i na škody vzniklé na sportovní výbavě, kterou měl pojištěný na sobě nebo u sebe, nebo kterou krátkodobě odložil na místě k tomu určeném nebo obvyklém. Tedy i například v hotelu nebo penzionu, ale i koleji nebo ubytovně, dále škody na věcech ponechaných ve vozidle nebo předaných veřejnému dopravci nebo do opravny. Územní platnost pojištění je celý svět. Připojistit dále lze i odpovědnost za způsobené újmy, rovněž s celosvětovou územní platností. Pro klienty Kooperativy je navíc připravena sleva ve výši 50 %, která platí po celou dobu pojištění,“ vysvětluje Tomáš Reitermann.

Bezpečnostní identifikační znamení

Velmi zajímavým doplňkovým prvkem tohoto produktu je také možnost pořídit si výhodně sadu bezpečnostního identifikačního značení kola od firmy DATATAG. Instalační sada umožní opatřit kolo na několika místech jedinečným kódem prostřednictvím UV nátěru a mikrotečkami, dále viditelným výstražným štítkem. Následně je kolo registrováno v centrální evropské databázi prostřednictvím internetu. Tento systém zabezpečení podstatným způsobem sníží pravděpodobnost odcizení kola, neboť takto označená věc je již velmi těžko realizovatelná na černém trhu.

Text: Milan Káňa

Foto: Kooperativa

 

 

Hledání v obsahu

Počasí

Soutěž

Napište nám

Partneři

Anketa

Jaký rozměr má váš byt?
 
42%
 
17%
 
22%
 
10%
 
5%
 
4%

Diskuze

Ke stažení

Nejčtenější články

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne