Rekonstrukce koupelny v panelovém domě

Datum: 20.1.2017
obrázek
Klientka nás oslovila ke spolupráci po předchozí nevydařené komunikaci s koupelnovým studiem, se kterým řešila návrh rekonstrukce. Koupelnu jsme dispozičně řešili podle původního rozmístění.

Zařizovací předměty byly vybírány s ohledem na omezený rozpočet klientky, ale zároveň s ohledem na splnění celkem jasných představ klientky, týkajících se barevnosti obkladů a dlažby a koupelnového nábytku.

Plnovýsuv s tlumením

Závěsná umyvadlová skříňka v zásuvkovém provedení s keramickým umyvadlem. Korpus skříňky v bílém matném provedení a čela zásuvek v barvě grafit vysoký lesk. Zásuvky mají kovové boky a plnovýsuv s tlumením.

Jedinečný design

Umyvadlová a sprchová baterie byla vybrána z nové série vyznačující se jedinečným designem, který dokonale harmonizuje hranaté prvky se zaoblenými hranami. Nerezová galerka byla nainstalována s neobvyklým osvětlením. V zrcadle jsou "propískovány" dva svislé pruhy, které jsou osvětleny zářivkou.

Dveře lze otvírat dovnitř i ven

Sprchové dveře v provedení rámu chrom lesk, výplň z bezpečnostního transparentního skla o tloušťce 6 mm. Sprchové dveře lze otevírat dovnitř i ven, což usnadní odvětrávání koutu po sprchování. Voda může odkapávat dovnitř sprchovacího prostoru.

Nastavení potřebné výšky

Sprchový set se skládá z ruční sprchy, která umožňuje přepínání mezi třemi druhy sprchových proudů, sprchové tyče s posuvným jezdcem pro nastavení potřebné výšky a sprchové hadice.

Pololesklý povrch

Obklad byl vybrán ze série nabízející moderní formát 20x60 cm v pololesklém povrchu. Zvolena byla kombinace antracit a šedá.

Minimalistický design

Trend minimalismu je zde proto, aby ozdobil naše domácnosti, kanceláře a další prostory. Minimalistický design glazované rektifikované dlažby je důkazem, že více je někdy méně. Matná dlažba v imitaci cementu, betonu nebo chcete-li v imitaci cementové stěrky.

Revizní dvířka

Revizní dvířka pod obklady jsou určená pro dokonalé "neviditelné" zakrytí šachtového otvoru. Díky revizním dvířkům nedochází k žádnému přerušení dekoru – spáry mezi obklady na dvířkách plynule navazují na spáry v okolí dvířek. Dvířka pod obklady jsou precizně technologicky zpracována. Jejich výhodou je pevný obvodový rám z hliníkové slitiny a dvoudílný pant s vysokou nosností. Dvířka jsou univerzální pro levé i pravé otvírání.

Text: Jan Chára

Foto: Ing. arch. Jan PočepickýIng. arch. Jan Počepický

„Nezbytný aspekt designu a kreativity vůbec je nebát se být odlišný. Navrhuji bytové a komerční interiéry pod svým vlastním jménem. Od roku 2013 jsem členem sdružení Czech Deco Team.“

tel.:(+420) 732 488 661; e-mail: jp@janpocepicky.cz; www.janpocepicky.cz

Petr Párys – STAVINT

„Již od roku 1999 se snažíme co možná nejlépe splnit Vaše přání ve všech směrech návrhu a realizace rezidenčních i komerčních interiérů, kde necháme vyniknout náš důraz na detail. Provádíme kompletní rekonstrukce domů a bytů na klíč.“

tel.: (+420) 603 945 553; e-mail: stavint@seznam.cz; www.stavint.cz


 

 

Hledání v obsahu

Počasí

Soutěž

Napište nám

Partneři

Anketa

Jaká rubrika vás zajímá na našem webu nejvíce?
 
42%
 
17%
 
22%
 
10%
 
5%
 
4%
 
0%
 
0%

Diskuze

Ke stažení

Nejčtenější články

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne