Velké formáty padnou i malé koupelně

Datum: 19.12.2016
obrázek
Moderní velké formáty obkladů RAKO se dají s úspěchem použít i v opravdu malé koupelně. Stačí držet se několika pravidel, a pak i formáty 20 x 60, 30 x 60, 60 x 60 cm nebo i větší mohou opticky zvětšit, sjednotit a rozzářit i velmi malý prostor.

Vyvarujte se sytých, tmavých barev

Malému prostoru svědčí světlé barvy, které odlehčí stěny i podlahu. Oživení přinesou barevné listely nebo jiné dekorační prvky. Prostor opticky zvětší kombinace velkých a malých formátů ve stejném odstínu.

Obklady ve správném směru

Vertikální orientace obdélníkových formátů působí dynamicky, zatímco horizontální atmosféru zklidní. Nízký strop opticky zvýšíte, použijete-li obdélníkové obklady vertikálně.

Mozaiky jsou dekorací i praktickým prvkem

Potřebujete-li obložit oblé stěny či hrany (například kolem vany, umyvadla nebo u zděné police), použijte mozaiku vhodného odstínu. Mozaika je skvělou dekorací jak na stěně, tak praktickým obkladem například pro dno – vaničku sprchy.

Na podlahu i stěnu kalibrovanou dlažbu

Do koupelny je vhodná tzv. kalibrovaná dlažba. Kalibrování, neboli zabroušení hran hotové dlaždice nebo obkládačky eliminuje přirozené kolísání rozměrů keramiky. Obklady se proto pokládají s minimální spárou 1,5 - 2 mm. Díky kalibrovaným obkladům působí obložená plocha jednolitě. Méně spár se také lépe udržuje. Kalibrované = rektifikované, RAKO značí ikonou R.

Dopřejte si podlahové topení

Je to ideální vytápění do vlhkého prostředí zejména pod keramickou dlažbu. Samozřejmě jsou i jiné možnosti, ale příjemně prohřátá dlažba je v koupelně skoro nezastupitelná. Navíc současné moderní imitace dřeva a kamene na obkladech odolávají specifickému prostředí koupelny a snadno se udržují.

Nechte si udělat vizualizaci

Máte-li malou koupelnu, je důležité pečlivě plánovat. Ve specializovaných prodejnách si pro dokonalou představu o budoucí koupelně nechte udělat vizualizaci. Při nákupu obkladů a dlažeb pak myslete na to, že e-shop nemůže nahradit návštěvu specializované vzorkovny, kde je možnost prohlédnutí a „osahání“.

Další tipy pro výběr a nákup obkladů a dlažeb hledejte na www.rako.cz.

Text: Marie Hodačová Šimonovská

Foto: Rako

 

 

Hledání v obsahu

Počasí

Soutěž

Napište nám

Partneři

Anketa

Jaká rubrika vás zajímá na našem webu nejvíce?
 
42%
 
17%
 
22%
 
10%
 
5%
 
4%
 
0%
 
0%

Diskuze

Ke stažení

Nejčtenější články

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne