Po stopách dávné civilizace

Datum: 16.12.2016
obrázek
Střídmost až jednoduchost architektonického stylu a přitom ryzí praktičnost a funkčnost. To jsou hlavní znaky architektury mayských pyramid na východním pobřeží Yucatanu. A právě jimi je inspirována kolekce dveřního a okenního kování MAYA.

V blízkosti pyramidových velikánů nikdo neodolá inspiraci. Pravidelné schodovité stupně pyramidové stavby vás dovedou až na samý vrchol, který slouží k mystickým a náboženským účelům.

„Lehce nadneseně řečeno - je to stejné jako u našeho kování. Také díky kvalitní designové stavbě kliky vystoupáte k velice pohodlnému otevření dveří. Byť materiálově jsme museli ustoupit z vápence, který pro kování není právě ideálním, ponechali jsme přesnost architektury těchto staveb u designu této modelové řady,“ uvádí s lehkou nadsázkou Roman Ulich, designér společnosti M&T, jediného českého výrobce designového dveřního a okenního kování a který dodává: „Dveřní kování Maya je vyrobeno z nejkvalitnějšího materiálu pro kování – masivní mosazi. Ta může zůstat buď v surové podobě, anebo s povrchovou úpravou – niklu, chromu nebo titanu, který je dnes v tmavých odstínech totálně trendovým povrchem!“

Kování MAYA je k dispozici v ucelené sérii – kování pro otočné i posuvné dveře, madlo či okenní klička. Vezměte a vyzkoušejte, jak dávná civilizace vtiskává svůj duch do vzhledu dnešních výrobků. Kování MAYA k tomu jednoduše vybízí.

Více na www.kliky-mt.cz

Text a foto: Novinky

 

 

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne