Spotřebiče, které spotřebují minimum místa

Datum: 12.12.2016
obrázek
Podle ankety na webu panelplus.cz má 48 % čtenářů byt menší než 30 metrů čtverečních. Do takto malého prostoru je umění vměstnat vše, co každý z nás potřebuje k pohodlnému životu: ložnici se skříněmi a postelí, obývací prostor s pohovkou pro návštěvy a televizí, koupelnu s toaletou a samozřejmě také kuchyň se všemi spotřebiči.

V našem článku vám představíme pár užitečných tipů, jak zorganizovat spotřebiče v kuchyni tak, aby vám zbylo dostatek prostoru pro uložení věcí a pracovní plochu.

Vestavné nebo volně stojící?

Do malé kuchyně rozhodně volte vestavné spotřebiče. V malém prostoru chcete docílit toho, aby místnost vypadala elegantně a v rámci možností kompaktně. Volně stojící spotřebiče by rozbily jednolitost prostoru. Dobře vybrané vestavné spotřebiče oproti tomu opticky splynou s ostatními skříňkami. Zároveň mezi spotřebiči a skříňkami nebudou vznikat mezery, kam by se mohla dostat špína, čímž si hospodyňka ušetří práci s umýváním.

Jaké rozměry zvolit u spotřebičů?

Pro vaši kuchyni bude rozhodující především šířka spotřebiče. Stabilně u trouby a sporáku můžete zvolit šířku 50 cm, u varných desek dokonce i 30 cm. Tato šířka odpovídá dvěma plotýnkám. Můžete tak mít troubu běžné velikosti, nad kterou umístíte vestavnou desku se dvěma plotýnkami, a ještě vám zbude místo pro krájení zeleniny a přípravu pokrmů.

Také u odsavačů par můžete zvolit variantu digestoře se šířkou 40 cm. Co se týká typů digestoře, máte poměrně volnou ruku, jejich tvary jsou čistě estetickou záležitostí. Pravděpodobně však budete muset správně vybrat způsob odtahu. V malých panelákových bytech totiž možná budete muset zvolit odsavač s recirkulací, který nepotřebuje žádné napojení na odtah vzduchu mimo byt.

Jak snížit počet spotřebičů na minimum?

Jednoduše! Volte multifunkční spotřebiče, které spojují funkce několika spotřebičů. Ideální proto bude multifukční vestavná trouba. Tyto trouby mají široké spektrum použití díky tomu, že mají nejen horní a dolní topné těleso a ventilátor, který „rozhání“ vzduch po troubě, ale mají navíc také kruhové topné těleso s ventilátorem.

Podobnou funkčnost nabízí vestavné mikrovlnné trouby s grilem, které zvládnou ohřev, pečení i grilování. Mají sice menší objem než vestavné trouby, ale dokážou suplovat její funkci. V případě, že v bytě bydlíte sami nebo jen s partnerem, vystačíte si i s kvalitní multifunkční mikrovlnnou troubou a troubu můžete vynechat. Zbyde vám tak více místa pro myčku nebo pro úložné prostory.

Vestavné spotřebiče doporučujeme vybírat u léty osvědčených značek, jako je například česká MORA.

Text a foto: (pr)

 

 

Hledání v obsahu

Počasí

Soutěž

Napište nám

Partneři

Anketa

Jaká rubrika vás zajímá na našem webu nejvíce?
 
42%
 
17%
 
22%
 
10%
 
5%
 
4%
 
0%
 
0%

Diskuze

Ke stažení

Nejčtenější články

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne