Objevte široký vzhled podlah

Datum: 30.11.2016
obrázek
Nová kolekce krytin Quick-Step Pulse je podlahou budoucnosti. Tato luxusní kolekce vinylových podlahovin s nebývale realistickým vzhledem díky revolučnímu výrobnímu postupu dnes představuje nejpraktičtější designové řešení podlah na trhu.

Krytiny Pulse jsou odolné proti opotřebení, voděodolné, teplé, absorbují hluk, jsou stejně atraktivní jako dřevo a vyrábí se zcela bez použití ftalátů. Esteticky vzato jsme stále velkými příznivci dřevěných podlah.

Tento teplý materiál je přitažlivý pro všechny, avšak požadavky kladené v dnešní době na podlahy zdaleka neznamenají jen vzhled. Co se týče pohodlí a praktičnosti, naše očekávání jsou vyšší než kdy dřív. Proto společnost Quick-Step vyvinula novou generaci vinylových podlahovin, které nejen vyhoví našim praktickým požadavkům, ale navíc jsou i esteticky stejně přitažlivé jako skutečná dřevěná prkna.

Opravdovost

Přestože stále dáváme přednost autentickým materiálům, zaznamenali jsme určitý nový trend. Napodobeniny se pohodlně uvelebily mezi mnoha plně akceptovanými, často vídanými a dokonce i stylovými alternativami. Moderní technologie umožňují realistickou imitaci velmi subtilních, drahých či obtížně zpracovatelných materiálů, navíc s praktickými vlastnostmi, o kterých se nám dříve ani nezdálo. Designérům navíc umožňují pracovat s materiály zcela novými způsoby, které by například s opravdovým dřevem nebyly možné. Skvělým příkladem je krytina Quick-Step Laminate Impressive Ohořelá prkna se vzorem do černa opáleného dřeva, který by na skutečném materiálu nebylo vůbec možné vytvořit!

Sladěná struktura dřeva

Společnost Quick-Step si je vědoma mnoha možností, které tento trend přináší, již poměrně dlouhou dobu a její návrhářský tým se v tvořivosti již nenechává svazovat žádnými omezeními. Nový výrobní závod otevřený loni v létě povznáší tvorbu atraktivních napodobenin na vyšší úroveň. Tady se vyrábí nová kolekce krytin Pulse: vinylová prkna v široké škále dřevěných vzorů a se sladěnou strukturou. Mimořádně dlouhá a široká prkna obsahují obrovské množství variací struktury dřeva, které vytváří vizuální vjem skutečné dřevěné podlahy, a sladěná struktura přispívá k autentickému vzhledu a pocitu opravdového dřeva.

„Oblíbeným vzorem podlahovin zůstává dub, ale díky vlně skandinávského designu si dnes už nedokážeme představit interiér bez borovice,“ uvádí Zdislava Černá, zástupkyně společnosti Quick-Step. Na jedné straně se neustále snažíme o dokonalost. Odrazem této snahy jsou hladká dubová prkna, která vytvářejí příjemný dojem vyváženosti  úsporného designu, jako například světlý vzor Quick-Step Pure blush oak (Dub ryzí nachový): ideální základ skandinávského nebo klasického interiéru.

Na druhé straně nás zajímají i nedokonalé povrchové úpravy jako například hrubá vinylová prkna Sundown pine (Borovice západ slunce), která jsou vhodná zvláště do industriálních ateliérových bytů či venkovských interiérů. Dřevo se zestárlým vzhledem je velmi žádané, protože v našich domovech je čím dál důležitější historie a osobitost.

Text: Roman Macháček

Foto: Unilin

Výhody vylových podlah QUICK-STEP

  • 100% voděodolné
  • odolné proti opotřebení
  • hřejivé na dotek
  • absorbují hluk
  • realistický vzhled díky novému výrobnímu postupu – efekt přírodní variace prken, navazující sladěná struktura dřeva, drážky tvaru V
  • výrobní postup s úplným vyloučením ftalátů
 

 

Hledání v obsahu

Počasí

Soutěž

Napište nám

Partneři

Anketa

Jaká rubrika vás zajímá na našem webu nejvíce?
 
42%
 
17%
 
22%
 
10%
 
5%
 
4%
 
0%
 
0%

Diskuze

Ke stažení

Nejčtenější články

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne