Kompletní proměna bytu

Datum: 23.11.2016
obrázek
Moderní řešení prostoru, zajímavé materiály a detaily – současné přednosti panelákového bytu, jehož majitelé se včas rozhodli pro rekonstrukci a spolupráci s bytovou návrhářkou.

„Upravila jsem dispozici bytu tak, že jsem ponechala pouze původní umístění světlíků, ale jinak jsem celý interiér kompletně změnila. Navrhla jsem komfortní řešení bydlení pro dvě osoby“, říká bytová návrhářka Kateřina Mlejnková.

Funkčnost a vybavení bytu

Na začátku spolupráce se prověřovaly možnosti celkové změny dispozice bytu včetně posunů nenosných příček. Nakonec se majitelé bytu rozhodli přistoupit na řešení bytové návrhářky a rekonstrukce mimo jiné znamenala hlavně změnu materiálů, dveří, rozvržení a funkčnost nábytku a vybavení bytu.

Velké skříně ve vstupní části

V užší středové části se s ohledem na instalace nachází samostatné WC a místnost s pračkou a sušičkou. Ve vstupní části u dveří jsou nainstalovány velké skříně. Na ty navazuje nábytková sestava kuchyňské linky.

Samostatný prostor pro pračku a sušičku

Navrhla jsem samostatný prostor pro pračku a sušičku, což je výhodné nejen kvůli odkládání prádla, ale i toho, že nemusí být v koupelně. Také jsem preferovala samostatné WC s umyvadlem, aby tak odpočivná část bytu zůstala funkčně oddělena a ta společenská byla plně komfortní. Ideální by bylo umístění druhé toalety v koupelně, což ale není s ohledem na možnosti v panelových domech někdy úplně reálné.

Vana v koupelně u okna

V levé části se nachází prostorná ložnice s koupelnou. Záměrně jsem je oddělila prosklenou stěnou. Vybavení koupeny zahrnuje velkou vanu u okna, dvojumyvadlo a sprchový kout. V ložnici je umístěna další šatní skříň a prostorné dvojlůžko. Jedná se o odpočinkovou část bytu.

Dostatek úložných prostor

V druhé části bytu je společenský prostor, propojený s předsíní. V tomto prostoru se nachází kuchyňská linka, jídelní kout s velkým jídelním stolem pro osm lidí. Také odpočinkový kout s pohovkami a televizí. Samozřejmě, že nechybí ani pracovní kout. Snažila jsem se také vytvořit dostatek úložných prostor. A to ve skříních, knihovnách a dalších místech k tomu vhodných. Hlavním úkolem zadaným majiteli bytu bylo maximalizovat úložné prostory, což se, myslím, podařilo. Důležité bylo vyvarovat se stísněnosti a zachovat pocit prostoru.

Dekor dřeva z podlah se opakuje na nábytku

V celém prostoru jsem navrhla dřevěné podlahy, tentokrát v provedení běleného dubu. Totožný dekor dřeva se znovu opakuje jak na nábytku, tak i na stavebních prvcích. Všechny dveře jsou jednoduché, prosklené. Spolu se světlým dřevěným dekorem jsem použila také bílou barvu, která vhodně koresponduje se světle šedou výmalbou.

Několik solitérních nábytkových prvků

Obklady v koupelně jsou rovněž ve světlém provedení. Doplňujícími barvami jsou modrá a smetanová, které jsou použity na bytovém textilu a dekorativních předmětech. V prostoru je umístěno také několik solitérních nábytkových prvků, které svým stylovým designem rozbíjejí a oživují nábytkové bloky (například závěsné lampy a jídelní židle), nebo starožitný taburet v ložnici.

Bydlení na úrovni

Celý interiér jsem se snažila navrhnout tak, aby splňoval maximální komfort, byl zařízen nadčasově a velmi jednoduše. Zásadní bylo, aby nebyl příliš osobní, ani příliš originální v jakémkoliv pojetí. Jedná se o stylově čisté nábytkové vybavení, které splňuje základní parametry bydlení na úrovni.

Text: Kateřina Mlejnková

Vizualizace a plánky: autorkaKateřina Mlejnková – návrhy nábytku a vybavení interiérů

Hlavním oborem a zároveň také jejím velkým koníčkem je navrhování nábytku a interiérů, jejich následná realizace se vším, co s vybavením interiérů více či méně souvisí a co vlastně dělá domov domovem. V letech 1997 - 2001 absolvovala SUPŠ obor nábytkářství. Od roku 2001 se zabývá projektováním interiérů a bytovým designem.

 

 

Hledání v obsahu

Počasí

Soutěž

Napište nám

Partneři

Anketa

Jaká rubrika vás zajímá na našem webu nejvíce?
 
42%
 
17%
 
22%
 
10%
 
5%
 
4%
 
0%
 
0%

Diskuze

Ke stažení

Nejčtenější články

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne