Trendy v obkladech a dlažbě

Datum: 11.11.2016
obrázek
V současných koupelnách je dovoleno takřka vše, a proto v nich naleznete jak jednoduchost, tak i opulentní tvary. U dlažeb i obkladů naleznete vedle moderních přímých linií bílé, šedivé či béžové, nebo u mramorů i obklady sytých barev, které jsme v koupelnách do nedávna neznali.

Velký rozmach digitálního tisku umožnil vyrábět a nabízet dekorativní obklady, které dokáží kombinovat tyto syté intenzivní barvy s bohatým obsahově plastickým reliéfem.

"Cementový efekt" na nejvyšší úrovni

Série obkladů ATRIUM pozvedá tzv. „cementový efekt“ na nejvyšší úroveň. Jasná povrchová úprava s barevnou paletou od bílé a béžové, až po tóny karamelové, čokoládové, modré a šedé. Nový formát 25x80 cm zvýrazňuje hru světla a textury, která je viditelná na každém kusu. S mimořádným citem kombinuje matné plochy na povrchu dlaždice s efektem opotřebení. Kolekce je doplněna dekory se zvláštním zpracováním a odlišným designem. Ceny od 795 Kč/m2, dekory lze pořídit za 995 Kč/m2.

Výrazné barevné dekory

Charakteristickým prvkem série GLAZE je struktura, která dává na odiv záměrnou povrchovou nerovnost dlaždice o formátu 20x40 cm, která je ještě dodatečně rozdělena na 5 polí. Obvyklým způsobem pokládky je nalepení na šířku 20 cm, kdy se využívá efektu vodorovného členění. Škálu lesklých povrchů od jasně bílé, přes béžovou až po karamelovou, červeno hnědou, zelenou, nebo tmavě modrou lze doplnit výrazně barevnými dekory. Ceny od 695 Kč/m2.

Široká škála barev

Kolekce FOREVER reaguje na zájem o dekorativní obklady, které dokáží kombinovat syté intenzivní barvy a bohatý obsahově plastický reliéf. Tato série je inspirována autentikou původních keramických obkladů a je nabízena ve formátu 15x40 cm. Škála barev je nabízena od starobílé, krémové, hnědé, tmavě zelené až po šedivou a černou. Velmi zajímavého vzhledu povrchů a textur bylo dosaženo implementací nejmodernější výrobní technologie. Ceny od 895 Kč/m2, dekory lze pořídit za 1095 Kč/m2.

Princip náhodného dekoru

Charakteristickým znakem série RHOMBUS je kosočtvercová dlaždice, která umožňuje neuvěřitelné množství tvarových kombinací společně s možností optického plastického dekorování. Otáčení dlaždic kolem vlastní osy a kombinace různých barev umožňují skládání jak stylových obrazů, tak i jednoduchých textur. Kromě základních jednolitých barev můžete koupit barevné dlaždice, které ve své struktuře obsahují jemné dekorování na principu náhodného dekoru. Fantazii se tak meze nekladou. Ceny všech provedení 1995 Kč/m2.

Tradiční vzhled a neotřelé kombinace

Soubor TENDER je inspirován vzhledem tradiční keramiky. V základu nabízí měkké klidné barvy v saténovém efektu. Každý kus dlaždice o rozměru 15x15 cm je reliéfně mírně klenutý a svojí tloušťkou 9 mm je vhodný i do rozměrných prostor. Kolekce nabízí velký výběr decentně zdobných prvků, které jsou provedeny s nesmírnou pečlivostí a obsahují dekorativní provensálské motivy. Tradiční vzhled a neotřelé kombinace nabízí možnosti nových řešení jak rekonstruovaných, tak i nových koupelen. Ceny od 995 Kč/m2, náhodný výběr dekorů lze pořídit za 1095 Kč/m2.

Pestrý výběr geometrických linek

Kolekce CONCEPT byla inspirována designem řemeslné zručnosti, která obsahuje velké množství dekorativních motivů ve stylu ART DECO. Nejmodernější technologie umožňuje širokou škálu kombinací geometrických linek v kombinaci s ostrými barevnými přechody, které jsou charakteristické pro tuto sérii. Různé textury, široká škála barev od bílé a šedivé, přes aquamarinovou až po odstíny malinové a čokoládové, spolu s jedinečnými motivy činí kolekci CONCEPT velmi oblíbenou pro řešení designově vyspělých koupelen. Ceny od 895 Kč/m2, dekory lze pořídit za 995 Kč/m2.

Pastelové barvy a abstraktní tvary

Koncept CAPRICE DECO zaujme jak svojí variabilitou, tak i schopností kombinací se zcela odlišnými tvarovými koncepty. Zajímavou koupelnu z této série si mohou udělat jak příznivci pastelových barev a abstraktních tvarů, tak i příznivci černobílých koupelen. Zvolit si mohou standardní opakující se tvary, nebo kolekce s náhodným výběrem dekorů. Ceny za tato provedení od 1195 Kč/m2.

Je teď už jenom na vás, zda si dokážete svoji koupelnu sami představit, nebo využijete nabídku zkušených odborníků v koupelnových studiích.

Text: Tomáš Holec

Foto: Sapho

 

 

Hledání v obsahu

Počasí

Soutěž

Napište nám

Partneři

Anketa

Jaká rubrika vás zajímá na našem webu nejvíce?
 
42%
 
17%
 
22%
 
10%
 
5%
 
4%
 
0%
 
0%

Diskuze

Ke stažení

Nejčtenější články

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne