Úžasná proměna dětského pokoje

Datum: 4.11.2016
obrázek
Panelové byty skýtají často různá úskalí. Jedněmi z nich jsou například nerovné stěny a tenké příčky, se kterými se pojí vysoká hlučnost. Majitelé jednoho takového panelového bytu se proto rozhodli pro nejrychlejší a zároveň nejsnadnější typ stavebních úprav, a to pro tzv. suchou výstavbu s použitím sádrokartonu od společnosti Rigips.

Protože majitelé byli v radostném očekávání, přistoupili k rekonstrukci dětského pokoje, aby se miminko narodilo do krásného prostředí. Nastávající maminka měla jasnou představu nejen o budoucí podobě místnosti, ale při výběru stavebního materiálu měla na zřeteli i jeho funkčnost.

Sádrokartonové desky Habito

Pro nové příčky byly využity sádrokartonové předstěny. Ty byly montovány přímo na stávající zdi. Na místě se tedy nemuselo nic bourat a realizační firma tak ušetřila majitelům bytu čas i další případné náklady na výstavbu zbrusu nových příček. Pro předstěny byly využity vysokopevnostní sádrokartonové desky Habito, které se vyznačují vysokou pevností a odolností. Stěny tak odolají i těm nejdivočejším hrám budoucího děťátka.

Bez vrtání a hmoždinek

Habito má také výborné akustické vlastnosti, takže miminko bude spát sladkým nerušeným spánkem a sousedi si nebudou stěžovat na hluk. Zajímavou vlastností Habita je to, že do desek lze kotvit předměty bez vrtání a hmoždinek, stačí běžné vruty do dřeva. To umožní ohromnou flexibilitu při zařizování pokoje s tím, jak bude ratolest růst a budou se měnit jeho zájmy.

Desky se složkou Activ´Air

Při rekonstrukci však maminka myslela i na zdraví děťátka. Podhledy byly realizovány ze sádrokartonových desek obsahujících složku Activ´Air. Tato technologie odstraňuje až 70 % škodlivého formaldehydu z ovzduší a to po dobu padesáti let. Formaldehyd je obsažen v nábytku, a to dokonce i novém, v čisticích prostředcích, textiliích a podobně. Tato škodlivá látka přitom může způsobit zdravotní potíže, a protože děti jsou na jeho účinky nejnáchylnější, neváhala maminka desky s Activ´Air využít.

Komfortní a zdravé bydlení

Majitelé bytu jsou z rekonstrukce opravdu nadšení. Nejvíce oceňují snížení hluku mezi místnostmi a rychlou realizaci, která trvala pouhé tři dny. Upravený a rekonstruovaný interiér bude jejich ratolesti nabízet komfortní a zdravé bydlení.

Text: Martin Chára

Foto: Rigips

Více o desce Habito naleznete na www.pevnadeska.cz a informace o technologii Activ´Air na www.deska-activair.cz.

 

 

Hledání v obsahu

Počasí

Soutěž

Napište nám

Partneři

Anketa

Jaká rubrika vás zajímá na našem webu nejvíce?
 
42%
 
17%
 
22%
 
10%
 
5%
 
4%
 
0%
 
0%

Diskuze

Ke stažení

Nejčtenější články

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne