Moderní barvy pro interiér

Datum: 31.10.2016
obrázek
Chystáte se vymalovat váš byt nebo dům? Známý designér Ladislav Rendl nám poradí jakou barvu vybrat a jak vhodně kombinovat odstíny.

Jaké odstíny jsou trendy a jak je kombinovat?

Barvy a jejich tóny dokážou změnit celý dojem z interiéru a nesmíme se jich bát. Hlavně bych poradil, abyste se nikdy při zařizování vlastního bydlení neřídili a nesvazovali žádnými aktuálními trendy, ale vybírali dle vlastního vkusu. Jedině tak bude pro vás domov domovem.

Pamatujte, že je vhodné vždy kombinovat tmavé odstíny s těmi světlými a naopak. Pokud potřebujete ve výběru poradit, využijte katalog výrobce, kde můžete nabrat inspiraci přímo od designérů a podívat se na konkrétní kombinaci barev, které kupujete.

Jakou vybrat barvu do interiéru?

Doporučuji vybrat moderní barvu, která nám zajistí vysokou kvalitu. A to estetickou a funkční. Kvalitní barva pro interiér má vysokou kryvost a vysokou odolnost proti oděru.

Poznat kvalitní barvu jen podle obalu není snadné. Na odolnost proti oděru za mokra existuje dokonce oficiální norma ČSN 13300.

Známkování je jako ve škole, 1- nejlepší, 5 – nejhorší/nedostatečné.

Na trhu je spousta malířských barev se stupněm 5, ale velmi málo, které mají alespoň třídu 3. Právě podle požadavků na „omyvatelnost“ bychom měli volit výběr barvy. Z takového nátěru můžeme mokrým hadříkem snadno setřít nečistoty. Například řada Prointeriér českého výrobce Colorlak nabízí interiérové bílé barvy, ale taky barevné natónované barvy v nejvyšší třídě odolnosti proti oděru za mokra. Nejčastěji se setkáváme se zašpiněnými místy kolem vypínačů, ale s takovou barvou není problém ze stěny setřít třeba i skvrny od kečupu, čokolády, ale i centropenu. Co se týče estetické kvality, tak nám taková barva díky kvalitním pigmentům zaručí stálost odstínů, časem tedy nebledne.

Text: Zdeněk Pres, foto: COLORLAK, a. s.

 

 

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne