Řešíte nové lodžie?

Datum: 26.10.2016
obrázek
Výměna nové lodžie za původní balkon, zvětšení stávajících lodžií nebo zřízení nové lodžie v místě, kde nic nebylo?

Zdá se vám bláznivé chtít mít lodžii na domě, kde není? Uvítali by ji především obyvatelé malých bytů, kde je o místo nouze. Tuto možnost nabízí firma Montážní práce FiMont s.r.o., která kromě výměny původních balkonů za nové železobetonové lodžie provádí také prodlužování původních lodžií a nebo výstavbu lodžií v místech, kde nebyla ani lodžie ani původní balkon.

Více informací o prodlužování lodžií a výstavbě nových lodžií získáte na stránkách www.fimont.cz.Co jsou prefabrikované železobetonové lodžie?

Komfortnější a prostornější než původní balkon je železobetonová lodžie, která po zasklení může sloužit jako další funkční místnost našeho obydlí. Zároveň se jedná o řešení, jímž lze nahradit dosluhující malé balkony, zvětšit prostor zapuštěné lodžie nebo zřídit úplně nový prostor.

Dva typy založení železobetonových lodžií

  1. založení na samostatné základy
  2. konzolové založení

Založení na samostatných základech

Systém se samostatnými základy lodžií je běžný a hojně používaný v různých modifikacích co do tvarů a typů. Při něm jde, obecně řečeno, o nově vybudované základy vně objektu, které se většinou osazují na úroveň jeho stávající základové spáry. Nevýhodou systému kotvení lodžií do země je nutnost vykoupení pozemků a v mnoha případech přeložky inženýrských sítí, které vedou těsně okolo domu.

Konzolové zavěšení lodžie

Toto technické řešení zavěšení lodžie ocení zejména stavebníci, kteří by při klasickém způsobu plošného založení do země museli vykupovat pro základy potřebný pozemek, nebo překládat od objektu inženýrské sítě. Takové řešení šetří jejich čas v územním a stavebním řízení.

Text a foto: FiMont s.r.o.Nová železobetonová lodžie foto


 

 

Hledání v obsahu

Počasí

Soutěž

Napište nám

Partneři

Anketa

Jaká rubrika vás zajímá na našem webu nejvíce?
 
42%
 
17%
 
22%
 
10%
 
5%
 
4%
 
0%
 
0%

Diskuze

Ke stažení

Nejčtenější články

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne