Koupelnový nábytek, který vydrží

Datum: 12.10.2016
obrázek
Sprchový kout, vana, zástěna, obklady – co je v koupelně spojuje? Naprostá voděodolnost a nepropustnost. Koupelnový nábytek tak jako jediný často v kvalitě pokulhává a upřednostňuje líbivý design před odolností. A přesto se tyto dvě vlastnosti dají tak snadno spojit.

Ravak, jako jedna z mála značek na trhu, nabízí nábytek už rovnou vyrobený z hloubkově impregnovaného materiálu. Na rozdíl od ostatních tak nespoléhá pouze na povrchové úpravy.

Poctivý základ

Korpusy skříněk Ravak jsou napuštěny hloubkovou impregnací, která jim v řezu dodává charakteristický nazelenalý odstín a garantuje jim naprostou odolnost proti působení vlhka a vody. U nábytku Ravak se tak nemusíte obávat bobtnání zmáčených ploch a postupného znehodnocení.

Kovové klouby pro dlouhý život

Ty by se hodily mnoha z nás, že? Životnost nábytku je na jejich kvalitě naprosto závislá. Ravak do svých koupelnových skříněk montuje panty a pojezdy od největšího rakouského výrobce Blum, který na jejich kvalitu poskytuje doživotní záruku. Panty u skříněk mají integrovaný tlumič, díky kterému se dvířka skříněk mohou pohybovat měkce a tiše, lze upravovat rychlost dovírání dvířek a jdou v případě potřeby i snadno od skříňky oddělit. Zásuvkám dodávají pojezdy Blum synchronizovaný a lehký chod a vysokou nosnost.

Pečlivé zpracování

Ve výrobě Ravak pracují špičkové stroje, ale hlavně lidé. Díky jejich zkušenosti a zručnosti k zákazníkům každý kus odchází pečlivě smontován, seřízen, s dokonale opracovanými a uzavřenými hranami, jako poctivě odvedený originál, který stačí už jen instalovat v domácnosti.

Přírodní materiály

Máte rádi přírodní dřevo? Zvolte dýhu! Nábytek z ní je luxusní a netrpí typickými nešvary masivu, jako bývá tvarová i barevná nestabilita, neovlivnitelná kresba dřeva a jiné. Pečlivě lakovaná dýha aplikovaná na hloubkově impregnovaný korpus vytváří dokonalou souhru designu i funkce, která vydrží. Aby déle vydrželo i přírodní bohatství, ze kterého veškerý průmysl čerpá, na výrobu korpusů RAVAK používá dřevo certifikované systémem PEFC (Programme for the Endorsement of Forest Certification), který zaručuje, že pochází pouze z lesů obhospodařovaných k přírodě šetrným způsobem. Toto dřevo má tak prokazatelný původ a spotřebiteli zaručuje, že pochází z trvale udržitelného hospodářství a nepřispívá k drancování přírodního bohatství naší planety.

Soulad s celou koupelnou

Pokud se bojíte, že koupelnu překombinujete, zvolte komplexní řešení, které zahrnuje veškeré potřebné výrobky sladěné podle stejné myšlenky. RAVAK každé své sérii dodává unikátní příběh a myšlenku a vy si můžete vybrat sobě tu nejbližší. Nábytek tak může tvarově navazovat třeba i na vanu nebo sprchový kout.

Nábytek Ravak pokrývá celkem osm koupelnových konceptů, jejichž spektrum jde od moderní jednoduchosti kolekcí Classic a Ring, přes oblé tvary přesně ladící s konceptem Rosa založeným na asymetrické vaně až k materiálově výjimečné kolekci Clear vyráběné s použitím pravé dřevěné dýhy.

Unikátní autorské koncepty

Dvěma unikátními autorskými koncepty jsou Evolution, jehož skříňky svým oblým tvarem předního lemu navazují na ikonickou vanu Evolution a koncept 10° založený na originální myšlence pootočení o 10°. Nejširší nejen v nabídce Ravak, ale i na trhu je koncept Chrome, který představuje čisté současné linie a zahrnuje hned několik druhů nábytku. Nově k nábytku Ravak přibyly i dýhované desky pod umyvadla z kolekce Formy.

Další informace o tom, jak si vybrat koupelnový nábytek, naleznete na YouTube kanálu RAVAK pod heslem Poradíme vám https://www.youtube.com/user/ravakcz.

Text: Jana Šlefrová

Foto: Ravak

 

 

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne