Fasáda s jedinečnou životností

Datum: 5.10.2016
obrázek
Kamenné fasády vždy byly známkou okázalosti a luxusu. Kámen je přirozeně ušlechtilý materiál s dlouhou životností. Kvůli vysoké hmotnosti ale není ideálním materiálem pro obklad výškových budov.

Na trhu je však i lehčený umělý kámen, který je velmi podobný svojí pohledovou strukturou a vlastnostmi. Vyniká nejen reprezentativním vzhledem, ale především nabízí něco více než běžný obklad.

Je odolná a stálá

Fasádní obklad Novabrik jsou cihličky vyrobené z lehčeného betonu se štípanou povrchovou úpravou. Cihličky jsou skládané suchou cestou na předem připravený rošt. Jedná se tedy o předsazenou fasádu, která může být odvětrávaná (tzn. vzduchovou mezerou je odváděna přebytečná vlhkost z domu), nebo může být tepelně-izolační.

Fasáda Novabrik dokáže zbavit stavby vlhkosti a plísní a zároveň zdivo dokonale zaizoluje. Samotná cihla Novabrik Therm má izolační vlastnosti, nahrazuje 40 mm tepelné izolace.

Co je ovšem důležité, tato fasáda nepodléhá současnému spotřebnímu trendu – životnosti na omezené období. Je skutečně odolná a stálá. Nevyžaduje žádné další náklady na rekonstrukce a opravy po letech, což zaručuje garance 50 let.

Reference pana Ivana Hackera, předsedy SVJ Stříbro, 16. března 2016

O způsobu obnovy opláštění našeho bytového domu jsem přemýšlel několik let. Porovnával jsem různé způsoby a nabídky a stále více jsem byl přesvědčen, že bych chtěl použít odvětrávanou fasádu Novabrik.

Stejnou myšlenkou jsme „nakazili“ i sousední bytový dům. Počátkem roku 2015 jsme společně oslovili firmu a dále už jsme jednali s panem Čajovským, zástupcem již zmíněné firmy. Ochotně nám zodpověděl všechny dotazy, vždy vyšel ve všem vstříc, případně našel náhradní řešení. Stavbu jsme realizovali v podzimních měsících roku 2015, vše probíhalo v domluvených termínech, zejména díky pracovní skupině pana Běhouna, která k pracovnímu úkolu přistupovala profesionálně, lidsky a na každý problém vždy našla řešení.

Na úplné hodnocení je asi ještě brzy, ale je březen 2016, máme za sebou první zimu s novou fasádou a čísla na čidlech radiátorů jsou určitě nižší než za stejné období jiného roku. Už se těšíme na vyúčtování topné sezóny.

Ba ne, nedávno si stěžoval jeden soused – to pivo ze sklepa se vůbec nedá pít, letošní zimu ho ve sklepě nedokážu vychladit.

Jsme rádi, že už také patříme mezi vás – tedy k uživatelům odvětrávané fasády Novabrik.

Text: Ing. arch. Šárka Křivinková

Foto: Novabrik

 

 

Hledání v obsahu

Počasí

Soutěž

Napište nám

Partneři

Anketa

Jaká rubrika vás zajímá na našem webu nejvíce?
 
42%
 
17%
 
22%
 
10%
 
5%
 
4%
 
0%
 
0%

Diskuze

Ke stažení

Nejčtenější články

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne