Spokojené bydlení s industriální minulostí

Datum: 01.07.2009
obrázek
Nová Harfa - největší bytový projekt v Praze po roce 1989 nabídne v pěti etapách téměř dva tisíce nových bytů. Nachází se v centru tzv. Nových Vysočan, moderní pražské čtvrti, která se díky nové zástavbě obklopené zelení a spojení klidné lokality na okraji Prahy s výbornou dopravní dostupností do centra, stává stále oblíbenější nejen pro podnikatele, ale především pro mladé rodiny.

Nové Vysočany

Čtvrť s bohatou industriální minulostí lemovaná ulicemi Kolbenova, Freyova, Poděbradská a Kbelská nebyla v uplynulých letech příliš vyhledávanou lokalitou pro bydlení. V současnosti se však dynamickým rozvojem mění v jedno z nejatraktivnějších míst současné pražské rezidenční výstavby. Proměnou své tváře se přibližuje Smíchovu či Karlínu, dalším pražským čtvrtím, které za posledních několik let prošly rozsáhlou modernizací. Plány na využití 250 hektarů továren a výrobních areálů v pražských Vysočanech spatřily světlo světa v roce 1998, kdy bylo zajištěno vyčištění plochy a vypracování studie, která precizně rozčlenila celou lokalitu a určila nejvhodnější využití všech volných ploch. 

V Nových Vysočanech postupně vzniká celá řada atraktivních komerčních ploch jako je například nově otevřená Galerie Fénix na Náměstí OSN. V blízkosti haly O2 areny vznikne nejen několik dalších sportovišť, ale realizuje se také výstavba obchodně administrativního komplexu Zelený ostrov. Na pozemcích bývalé ČKD vyroste moderní Kolben business park tvořený kancelářskými a obytnými budovami. Samozřejmě nebudou chybět obchody, restaurace, galerie, fitness a další služby. Nové byty nabídne také areál Kejřův mlýn, lokalita navržená k zařazení mezi kulturní památky, či tzv. Čína, bývalá dělnická kolonie nedaleko Vozovny Hloubětín. Vysočany tak získají novou tvář jedinečného prostředí pro bydlení společně s důstojným zachováním charakteru bývalé průmyslové lokality.

Prostor pro spokojené bydlení

Projekt Nová Harfa se nachází v blízkosti ulice Poděbradská a je rozdělen na několik etap výstavby, z nichž zkolaudovány jsou v současnosti první dvě s celkem 1053 byty. Celkem šest bytových domů umístěných kolmo k Poděbradské ulici nabídne skvostný výhled na Prahu z výšky až 45 metrů. V nabídce bytů v kategoriích 1 + kk až 5 + kk s rozměry od 29 až do 151 m2 má každý příležitost vybrat si dle svých představ. Kromě větších sedmi až třinácti podlažních domů jsou k dispozici také tři dvoupodlažní objekty se stále více žádanými mezonetovými byty i pro ty nejnáročnější. Ve vnitroblocích mezi domy postupně vznikají soukromé zahrady, které společně s velkým množstvím zeleně obepínajícím objekty poskytnou obyvatelům ideální prostředí pro odpočinek. Ceny bytů v projektu Nová Harfa se v současnosti pohybují od 41 000 Kč/m2 bez DPH.

Zázemí nejen pro rodinu

Nová Harfa je dynamicky se rozvíjející pražskou lokalitou s nově budovanou infrastrukturou pro ideální bydlení, podnikání a volný čas. Přestože by mohl kdokoliv oponovat, že Vysočany jsou hlučnou průmyslovou čtvrtí, Nové Vysočany dokazují pravý opak. V rámci první etapy stavby komplexu Nová Harfa byl vybudován architektonicky velmi zajímavý bariérový dům, který odclonil bytový areál od frekventované Poděbradské ulice. Zhruba 2 500 m2 komerčních prostor s osobitým architektonickým a urbanistickým řešením je propojeno širokým bulvárem ve stylu pařížských ulic s obchodním a relaxačním centrem, řadou služeb v podobě pizzerie, lékárny, dvd půjčovny a odpočinkovými zónami doplněnými pásy zeleně.

V blízkosti bytového komplexu Nová Harfa se nachází mateřská a základní škola, gymnázium, pošta, poliklinika a také divadlo Gong. V nedalekých Letňanech je k dispozici rozlehlý shopping park s aquaparkem. Okolí Nové Harfy bude postupně zvelebeno parkem Rokytka, unikátním zeleným pásem s meandrující říčkou Rokytkou, který v současné době prochází úspěšnou obnovou díky využití dotací z evropských fondů a finanční pomoci hlavního města Prahy. Prvním krokem bylo zahájení výstavby 4 km dlouhé cyklostezky, která povede podél Rokytky. V dalším kroku zde vznikne také naučná stezka.

Dopravní dostupnost

Lokalita Nová Harfa je charakteristická mimo jiné také výbornou dopravní dostupností do centra metropole. Přímo před bytovým komplexem se nachází autobusová a tramvajová zastávka Podkovářská, která umožňuje spojení s metrem trasy B stanice Vysočanská či Palmovka. Nedaleko se nachází nově modernizované nádraží Praha - Libeň. Z klidné lokality téměř na okraji Prahy je možno dosáhnout centra během 20 minut.

Stavební standardy

Železobetonový sloupový konstrukční systém je tvořen železobetonovými nebo zděnými mezibytovými stěnami. Zděný obvodový plášť je pokryt speciální zateplovací fasádou. Železobetonová sloupová konstrukce tvoří i prostory podzemních garáží s mnoha parkovacími místy, která vyřeší problematickou situaci parkování v okolí obytných domů. Vstupní garážová vrata s dálkovým ovládáním navíc přináší opravdový komfort. Celý objekt Nová Harfa je zabezpečen centrálním elektrickým vrátným.

Text, foto a vizualizace: FINEP

www.finep.cz

Technické parametry bytů

Podlahové krytiny:

koupelny, toalety - keramická dlažba Rako a HOB

balkony, terasy, lodžie - mrazuvzdorná dlažba

Příčky: zděné

Povrchy stěn:

koupelna, toalety - keramické obklady Rako a HOB do výšky 100 až 225 cm a bílá malba

ostatní - bílá malba

Vnitřní dveře:

ocelová zárubeň, dveře plné hladké nebo ze ¾ prosklené, šířka 80 cm

Vstupní dveře:

protipožární plné hladké, bezpečnostní kování, lakované kovové zárubně

Okna a balkónové dveře: plastová bílá, parapet barva bílá, celoobvodové kování

Vytápění: ústřední topení s ocelovými deskovými topnými tělesy (Radik) a termostatickými hlavicemi Heimeier, koupelnový radiátor (žebříček)

Elektroinstalace:

silnoproud - rozvod vč. osazení vypínači a zásuvkami ABB Tango slaboproud - rozvod telefonní linky, STA, domácí telefon, možnost kabelové televize / satelitu

Další vybavení:

kuchyně - standardní příprava pro kuchyňskou linku (přívod teplé a studené vody, kanalizační odpad, příprava pro elektrický sporák, vzduchotechnika pro napojení pro odtah digestoře)

koupelna - umyvadlo Jika Lyra včetně krytu na sifon (polosloup), vana ocelová smaltovaná 170 cm, barva bílá, pákové baterie Paffoni Apollo, přívod pro pračku (v některých bytech v kuchyni)

WC - sanitární vybavení Jika

 

 

Hledání v obsahu

Počasí

Soutěž

Napište nám

Partneři

Anketa

Jaká rubrika vás zajímá na našem webu nejvíce?
 
42%
 
17%
 
22%
 
10%
 
5%
 
4%
 
0%
 
0%

Diskuze

Ke stažení

Nejčtenější články

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne