Renovace je snazší, než si myslíte

Datum: 29.9.2016
obrázek
Trápí vás kuchyně se zastaralou pracovní deskou nebo nevhodně zvoleným dřezem? Staré vybavení lze během pár hodin proměnit ve stylovou a prostornou kuchařskou „dílnu“, kde můžete dát průchod své fantazii. Díky odborným tipům z projektových marketů Hornbach zvládnete renovaci kuchyně s vynaložením minimálního úsilí.

Potřebný materiál i nářadí zde seženete se zárukou trvale nízkých cen, a proto vám již nic nebrání, abyste se mohli pochlubit dokonalou domácností.

Srdce domova

Kuchyně je srdcem celého domova a jednou z nejhojněji využívaných místností. I proto se ale rychle opotřebuje. Neustále musí čelit vlhkosti, mastnotě, vyšším teplotám a výparům při vaření. Nemluvě o riziku mechanického poškození desek při manipulaci s kuchyňskými nástroji. Kvůli rychle se měnícím trendům ale kuchyně zastarává i vzhledově. Jak ji osvěžit po všech stránkách vám poradí odborníci z projektových marketů Hornbach.

Pevná pracovní deska je základ

Alfou a omegou práce v kuchyni je dostatek prostoru, bez kterého se kuchařky a kuchaři neobejdou. Jestliže jste doznali, že vaše stará deska už nezvládá běžný kuchyňský provoz, je načase vybrat novou. Díky záruce trvale nízkých cen můžete v Hornbachu vybírat z širokého sortimentu desek podle vaší fantazie a jedinečného stylu vaší kuchyně. Její montáž není vůbec složitá. „V první řadě vymontujte sporák a dřez, jedině tak budete moci odstranit starou desku. Vyměřte rozměry vaší desky a neváhejte využít přířezového servisu, kde vám na milimetr přesně připraví výřezy na dřez nebo seříznou desku do požadovaného rozměru,“ vysvětluje Anna Krajčovičová z projektových marketů Hornbach.

Kovové úhelníky nebo korpusové spojky

Novou desku se správnými rozměry a výřezy usaďte na vyrovnané spodní skříňky. Desku na skříňkách poté upevněte pomocí kovových úhelníků nebo korpusových spojek. Pokud budete výřez dřezu provádět svépomocí, nejlepším pomocníkem vám bude malá pilka na kov. Hrany dřezu ale poté nezapomeňte utěsnit. Ještě před usazením dřezu do výřezu namontujte přepad, odtokovou soupravu s kalichem a sifon. Až nasadíte samotný dřez, upevněte jej svorkami, aby držel na svém místě. Dřez vhodný přesně pro vaše potřeby naleznete v Hornbachu v oddělení sanity.

Armatura jako tečka za modernizací

Kompletní renovace ale nekončí pouze výměnou dřezu a desky. Zbrusu nová armatura dodá vaší kuchyni punc elegance. „Armaturu můžete namontovat několika způsoby. Nejjednodušším způsobem je vyříznout do pracovní desky otvor pro vodovodní kohoutek, do kterého zasadíte armaturu s těsnicím kroužkem. Zdola potom k armatuře upevníte baterii,“ popisuje Anna Krajčovičová.

Zajistit uzavírací ventily

Můžete ale využít i způsob montáže „Top-Mount“, kdy do otvoru pro armaturu zasadíte upínací čelisti podstavce. Podstavec zafixujte ve správné pozici. Na armaturu poté našroubujte hadice a zasaďte a přišroubujte baterii. „Ještě před montáží ale nezapomeňte vypustit vodu mezi potrubím a kohoutkem. Zajistěte uzavírací ventily potrubí, aby z něj po odmontování hadic nevytekla voda,“ dodává Anna Krajčovičová.

Dokonalá zadní stěna

K dokonalosti nyní chybí už jen krůček – novou tvář dodá kuchyni i zadní kuchyňská stěna. Před jejím usazením je opět třeba vyměřit plochu, kterou bude deska pokrývat. Kotoučovou pilou ji snadno můžete seříznout do požadovaných rozměrů. Se speciálním nástavcem na vrtačku vyřežte v desce otvory pro zásuvky. Obruste rohy desky a její dekorační hrany můžete i nažehlit. Do lišty připevněné u zdi na pracovní desce stěnu jednoduše zasaďte.

Pro materiál i radu do Hornbachu

Nejste si jisti svými montážními dovednostmi? Odborníci na prodejnách projektového marketu Hornbach vám rádi zodpoví vaše dotazy a podělí se s vámi o rady pro vhodný postup. Seženete zde i veškerý potřebný materiál a nářadí, a to navíc za trvale nejnižší ceny.

A ještě malý tip na závěr – pokud nemáte rádi bouchání dvířky, zavítejte do oddělení železářství projektových marketů. Zde naleznete množství nábytkových úchytek pro pomalé dovírání kuchyňských skříněk se systémem soft-close.

Text: Roman Macháček

Foto: Hornbach

 

 

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne