Barometr obliby spoření – stavebko na prvním místě

Datum: 14.9.2016
obrázek
Za první čtvrtletí letošního roku se jedničkou mezi spořicími produkty stalo stavební spoření. Jediné se přehouplo přes 50% hranici. A není divu, Češi preferují pro ukládání peněz nemovitosti – logická je tedy preference stavebního spoření, které i dnes nabízí normálním lidem nejlepší zhodnocení peněz.

Jak Češi financují bydlení?

„Není náhodou, že se stavební spoření, které Češi nejvíce spojují s financováním bydlení, umístilo na čele. Národní mentalita nás silně poutá k bydlení jako svému útočišti a místu odpočinku,“ vysvětluje Jiří Šedivý, tajemník Asociace českých stavebních spořitelen. Výsledky celého průzkumu ukazuje následující obrázek.


Otázku zodpovídalo 1000 respondentů.

Bez ohledu na to jak vy sami v tuto chvíli spoříte, uveďte prosím, kterou z těchto možností ukládání nebo spoření peněz považujete nyní za obzvláště zajímavou?

Zdroj: IBRS N=1000 statistická chyba: max. 2,6 %


Dvě třetiny lidí by chtěly mít své peníze v pozemcích

Mimo finanční produkty se lidé vyjádřili i k možnosti mít peníze v nemovitosti či pozemku. A takovou variantu považují za zajímavou více než dvě třetiny dotázaných.

„Češi se upínají k nemovitostnímu sektoru velmi těsně. Dvě třetiny lidí by chtěly mít své peníze v pozemcích, 72 % v nemovitosti. Podobné odpovědi známe už i z dřívějších průzkumů. Není proto překvapením, že stavební spoření je mezi obyvatelstvem nejoblíbenějším produktem i na spoření, ačkoliv jeho hlavní doména je financování bydlení,“ připomíná Šedivý.

Text a foto: Asociace českých stavebních spořitelen

 

 

Hledání v obsahu

Počasí

Soutěž

Napište nám

Partneři

Anketa

Jaká rubrika vás zajímá na našem webu nejvíce?
 
42%
 
17%
 
22%
 
10%
 
5%
 
4%
 
0%
 
0%

Diskuze

Ke stažení

Nejčtenější články

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne