Cítíte se v panelovém bytě bezpečně?

Datum: 22.8.2016
obrázek
Víte, kdo se pohybuje po vašem domě? Anonymita panelových domů je problém, často ani neznáte své sousedy. Rozhodnout, zda pustit do domu skutečné řemeslníky či jiné osoby bývá složité. Bydlíte v přízemí? Pak jistě víte, že i okna či balkónové dveře mohou lákat zloděje. Poradíme vám, jak zlepšit zabezpečení bytu i společných prostor.

Společné prostory

Anonymita panelových domů je problém, často ani neznáte své sousedy a rozhodnout, zda pustit dovnitř skutečné řemeslníky či úřední osoby, bývá složité. Je určitě minimálně dobré stanovit v domě pravidla a těmi se řídit, například zamykat hlavní vchod. Ale vždy je potřeba myslet na to, že lidský faktor může domluvená pravidla snadno změnit. Proto je nezbytně nutné spolehnout se na mechanické a elektronické zabezpečení. Vše začíná u certifikovaných bezpečnostních dveří do bytů. Nicméně je vhodné případného pachatele odradit také přímo před domem, například instalací kamery, která monitoruje hlavní vchod. U všech bezpečnostních prvků je velmi důležitá odborná montáž, která nejen zaručí jejich správné a dlouhodobé fungování, ale umožní získat i slevy na pojistném.

Zajištění sklepních prostor

Po bytech je dalším vykrádaným prostorem sklepní koje. Vstup do sklepních prostor je vhodné zabezpečit bezpečnostními dveřmi alespoň ve 3. bezpečnostní třídě. Pokud máte ve sklepech okna, i ta by měla být zabezpečena nejlépe mřížemi. Mechanická překážka zloděje často odradí a ti si raději vyberou nezabezpečené prostory.

Zabezpečení bytů

Bydlíte v přízemí? Pak jistě víte, že i okna či balkónové dveře mohou lákat zloděje. Na okna je možné nalepit bezpečnostní fólie, které znemožní rozbití skla, stejnou fólii můžete využít i na balkónové dveře. Vstup do bytu je místem, které by mělo splňovat i požadavky na protihlukovou úpravu a požární předpisy. Při výběru nových dveří dejte na doporučení. Kvalitní bezpečnostní dveře vám budou sloužit mnoho let, proto doporučujeme pečlivě zvážit veškeré parametry, ale i poprodejní služby, jako je servis a záruka. Nákup u renomované firmy se v tomto případě určitě vyplatí.

Doporučit vám můžeme dveře SD 101 od firmy NEXT. Jsou dostupné v široké škále povrchových úprav a ladí ke každému interiéru. Zároveň splňují veškeré nároky na bezpečí a lze je instalovat do původní, kvalitně a rovně zazděné ocelové zárubně.

Více informací na www.next.cz.

Text a foto: NEXT

 

 

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne