Sanace na dvě etapy

Datum: 29.6.2016
obrázek
Panelový dům, o kterém bude řeč, je k vidění v bohnickém sídlišti, v Krosenské ulici, nad krásnou trojskou kotlinou s trojskou botnickou zahradou, Fata Morgánou a Zoologickou zahradou. Krásné místo. Dům je osmipatrový, postavený na přelomu 70. a 80. let. Je rozdělen na dvě sekce, každá má svůj vstup a samostatný výtah.

Kompletní revitalizaci realizovala neratovická společnost Kasten. Zakázka byla rozdělena na dvě etapy.

První patřila přípravě

Zhotovení odborného posudku budovy v parametrech programu Zelená úsporám, zhotovení průkazu energetické náročnosti budovy, energetického auditu budovy, projektové dokumentace v úrovni pro stavební povolení, přípravě žádosti pro získání finanční podpory z dotačního programu Zelená úsporám.

Ve druhé etapě bylo dílo realizováno

Nejviditelnější bylo zateplení fasády a zateplení střechy. Fasáda domu byla zateplena kontaktním systémem Baumit PRO EPS-F a Baumit PRO minerál, pro povrchovou úpravu byla použita silikonová omítka. Barevné řešení domu bylo provedeno ve světlých pastelových barvách. Od sytě tmavě žluté po lehký žlutý nádech.

Na střeše domu byla provedena sanace a zateplení střešního pláště hydroizolačním systémem Pluvitherm s tepelnou izolací tl. 160 mm a strojoven výtahů s tepelnou izolací tl. 100 mm, včetně nových klempířských a zámečnických částí.

Zrekonstruovány byly také vstupy a bezprostřední okolí domu. Nad vstupy byly namontovány nové stříšky, oplechovány parapety z ocelového pozinkovaného plechu a opraven okapový chodník kolem domu, včetně podsypu a hydroizolace v oblasti soklu.

Ohled na ochranu životního prostředí

Vedle toho, že projekt získal podporu z Programu Zelená úsporám, byla v pozornosti realizátora stavby ještě ochrana hnízdiště rorýse obecného, kterému se na domě líbí. Z toho důvodu bylo nutné zachovat původní profily otvorů hnízd a pouze částečně zazdít některé horizontálně položené obdélníkové otvory.

Výsledek lze označit jako další dobrou referenci pro Kasten. Za skvělou stavbou pečlivá firma.

Lokalita:                     Krosenská 542, 543, Praha 8

Investor:                     Bytové družstvo domu 542, 543 Krosenská

Termín:                       03/2011 – 07/2011

Vedoucí projektu:        Zdeněk Randák

Investiční náklady:       7,7 mil. KčKASTEN, spol. s r.o.

je členem Cechu pro zateplování budov, držitelem certifikátu ISO 9001, ISO 14001 a OHSAS 18001, držitelem Osvědčení odborné způsobilosti k provádění ETICS. V roce 2010 společnost získala titul Firma roku 2010 Středočeského kraje. V roce 2013 získala v rámci CZECH TOP 100 ČEKIA Stability Award 2013 ocenění s hodnocením AA (vynikající).

KASTEN spol. s r.o., Větrná 145, 277 11 Neratovice – Byškovice

tel: +420 318 647 150; +420 318 647 152; e-mail: info@kasten.cz; www.kasten.cz


 

 

Hledání v obsahu

Počasí

Soutěž

Napište nám

Partneři

Anketa

Jaká rubrika vás zajímá na našem webu nejvíce?
 
42%
 
17%
 
22%
 
10%
 
5%
 
4%
 
0%
 
0%

Diskuze

Ke stažení

Nejčtenější články

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne