Kuchyň doslova k nakousnutí

Datum: 15.6.2016
obrázek
Vzhledem k tomu, že za pořízením rezidenčního bytu nestálo akutní řešení bytové otázky, nebylo nutné dělat kompromisy a majitelka si mohla s jeho zařizováním pohrát. Nejnápadnějším prvkem interiéru se stal obklad za kuchyňskou linkou.

Byt o velikosti 2+kk na čtvrtém podlaží je prozíravou investicí do budoucnosti dětí. V mezidobí, než dosáhnou zletilosti a budou se chtít osamostatnit, ho majitelé pronajali solidnímu nájemci, čímž se vyhnuli jeho zakonzervování, které žádnému obytnému prostoru nesvědčí, a současně si zajistili návratnost části nákladů.

Komfort pro děti i pro nájemce

Výběr bytu realizovali majitelé ještě před samotnou výstavbou domu na základě předložených půdorysů a v souladu se základními požadavky, které si pro obytný prostor stanovili oni, ale i budoucí nájemce, s nímž již měli sjednanou smlouvu o dlouhodobém pronájmu. Především měl být světlý, mělo v něm být příjemně jak v zimě, tak v létě bez potřeby instalace klimatizace, zkrátka komfortní bydlení all-inclusive. V reálu toto očekávání byt v klidné lokalitě metropole beze zbytku splnil, tudíž nebylo nutné přistupovat k žádným dodatečným stavebním zásahům. Tím, že se jedná o novostavbu, navíc dle slov majitelů velmi dobře udržovanou, nevidí ani do budoucna potřebu dalších úprav. O to více se majitelka zaměřila na celkový výraz prostoru. Ač vystudovaná inženýrka ekonomie, považuje zařizování interiérů za svůj koníček a byt je tak odrazem její vlastní invence.

Svěží vánek přírody

I když samozřejmě považovali za důležité, aby vše bylo rychle hotové, nerezignovali majitelé na kvalitu zpracování. Co se týče finanční stránky, limity si nestanovili, preferovali „zlatou střední cestu“, aby vybavení bylo kvalitní, tzn. ne nejlevnější, ale ne nutně nejluxusnější. Barevný základ tvoří bílá výmalba v kombinaci s tapetami se zlatavým a stříbřitým dezénem, jež nenásilně navozuje dojem luxusu a útulnosti. Tu podporuje i výraznější kresba dřeva na laminátové plovoucí podlaze v obytné části. Klidová část bytu, tj. ložnice a hygienické zázemí, je laděna do zemitých odstínů hnědé a béžové.

Zelená a oranžová

Kuchyňský kout se majitelka rozhodla pojmout odlehčeně a současně tak, aby v městském prostředí evokoval částečně přírodu, zvolila proto zelenou barvu. „Zelená může někomu připadat trochu divoká, ale myslím si, že ve spojení se skleněným obkladem s oranžovými pomeranči, který jsem si sama navrhla, nevypadá vůbec špatně a vůbec ne smutně. Je to moderní nadčasové řešení, přitom zajímavé a je to dle mého první věc, která každého při vstupu do kuchyně upoutá. Líbí se mi právě propojení zelené a oranžové.“

Pohlídat kvalitu během výroby

„Přiznám se, že kuchyň je mým nejoblíbenějším místem bytu, zobrazené pomeranče vzbuzují chuť a současně i nabíjejí energií,“ dělí se o svou vizi i pocity z hotového díla majitelka a dodává: „Navíc mám šikovného truhláře, který zpracoval návrh kuchyňské linky včetně umístění spotřebičů, ale i pro ně nezbytné elektroinstalace.“ Není od věci dodat, že kuchyně včetně spotřebičů, rozvodů a skleněného obkladu vyšla na cca 160 tisíc Kč. To jen dokazuje, že výroba nábytku na zakázku může být cenově srovnatelná s hotovým nábytkem nabízeným v prodejnách, přitom jeho kvalitu si lze pohlídat již během výroby.

Barevné spojnice

O sjednocení všech zón společenské části bytu se rovněž postaraly barvy. Obývací pokoj lehce inspirovaný stylem art deco, jenž se promítl do tapet a centrálního lustru, spojily s kuchyňskou částí jídelní židle, které majitelka nechala vyrobit na zakázku v totožném odstínu, jaký má kuchyňská linka. Intimitu pokoje zajišťuje zajímavě řešený bílý regál, který do celého prostoru vnáší dynamiku, jež si dobře rozumí se svěžím tónem židlí a linky.

Důležitá je funkčnost

Osvětlení majitelka hledala prostřednictvím internetu nebo prodejních akcí. Preferovala při tom nikoli rozšířenější německý, ale italský design. Důležitá je pro ni při výběru samozřejmě funkčnost, z toho důvodu kombinuje velkokapacitní i nepřímá svítidla, která prostor dobře nasvítí a zároveň oživí.

zké náklady a prosluněný interiér

Také po tepelně izolační stránce si majitelé nemohou byt vynachválit. Kvalitní okna Schüco propouští do interiéru maximum světla, ale současně zamezují úniku tepla. Díky tomu jsou provozní náklady na vytápění bytu, které je řešeno centrálně, velmi nízké. Topení běží zcela na minimum. Před palčivými slunečními paprsky pak v horkých dnech chrání interiér lodžie, která je ještě částečně stíněna dřevěnou lamelovou zástěnou.

Snový nájemník

K nízkonákladovosti bytu i jeho minimálnímu opotřebení přispívá sám nájemce, který se jako zaměstnanec ambasády pracovně hodně zdržuje v zahraničí. „Je to snový nájemník, o byt se velmi dobře stará, jsme v pravidelném kontaktu, navštěvujeme se,“ pochvaluje si pečlivý výběr nájemníka majitelka.

Místnosti přístupné ze čtvercové předsíně

Rezidenční byt s užitnou plochou 54,56 m2 disponuje centrálním obývacím prostorem, kde na sebe volně navazuje obývací, jídelní a kuchyňská zóna. Příslušenství tvoří koupelna a samostatné WC. Všechny místnosti bytu jsou přístupné ze čtvercové předsíně. Na lodžii je možné vstoupit z obývacího pokoje i ložnice.

Text: Zuzana Ottová, foto: Robert Virt

 

 

Hledání v obsahu

Počasí

Soutěž

Napište nám

Partneři

Anketa

Jaká rubrika vás zajímá na našem webu nejvíce?
 
42%
 
17%
 
22%
 
10%
 
5%
 
4%
 
0%
 
0%

Diskuze

Ke stažení

Nejčtenější články

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne