Sepětí s přírodou

Datum: 10.6.2016
obrázek
Charakteristickým prvkem nového tisíciletí je sílící ekologické cítění. Podvědomě přijímáme znepokojivé zprávy o klimatických změnách a většina z nás se orientuje na zdravý životní styl.

Proto se v současné době řezané květiny i pokojové rostliny těší velkému zájmu široké veřejnosti. Dávají nám pocit sepětí s přírodou, čerpáme z nich pozitivní energii a zároveň nám přinášejí klid a harmonii.

Důležité místo v interiérovém designu

Abychom se mohli radovat z přírody, není ani nutné opouštět domov. Kousek přírody si snadno můžeme přinést domů. Květiny a zelené rostliny mají důležité místo v interiérovém designu. Především hrnkové rostliny nás spojují s přírodou. Hledáme proto nové možnosti, jak je umístit, například zavěšením na zeď.

Převažuje klasický styl aranžmá

Zelená barva a její různé odstíny jsou v interiéru bohatě zastoupeny. Vzory se inspirují žilnatinou listů a dalšími přírodními prvky. Zelená barva v inspiraci zcela dominuje. V aranžmá se hojně využívá listů pokojových rostlin, jako například Anthurium, Alocasia, Caladium či Nephrolepis. Tvary aranžmá jsou rozmanité, neformální a přirozené, ale převážně v klasickém stylu.

Text a foto: HKK 

 

Hledání v obsahu

Počasí

Soutěž

Napište nám

Partneři

Anketa

Jaká rubrika vás zajímá na našem webu nejvíce?
 
42%
 
17%
 
22%
 
10%
 
5%
 
4%
 
0%
 
0%

Diskuze

Ke stažení

Nejčtenější články

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne