Květinová bílá nevinnost

Datum: 16.5.2016
obrázek
Květen, máj, čas lásky. Jedno z lidových rčení sice praví: „Svatba v máji, nevěsta na máry“, ale podíváme-li se blíže na historickou podstatu vzniku této pověry, pak to s tou hrozbou v pověře vyjádřenou nejspíš v dnešní době už nebude tak horké.

Ostatně nezapomínejme, že měsíc lásky - květen začíná právě tím romantickým polibkem pod rozkvetlou třešní. Tak proč by tento vonící jarní měsíc nemohl být právě měsícem svatebním? A jak známo, k nevěstám patří bílá.

Podívejme se tedy na několik ukázek využití bílých květů k výzdobě slavnostní svatební tabule.

Romantická a velmi nápaditá aranžmá

Samotná aranžmá jsou značně romantická, jemná a často velmi nápaditá. Možná na chvíli zaváháme, zda je před námi sváteční dort, nebo květinové aranžmá, zda je mistička plná květů součástí slavnostní tabule, či nikoli. Květiny a jejich aranžmá prostě navždy zůstanou nedílnou součástí slavnostní tabule.Cimbidium

První orchidej, která se prodávala jako pokojová rostlina, bylo Cymbidium. Krásné květy jej zdobí po celé měsíce. Tento exotický host dobře snáší pokojové klima, a pokud Cymbidium umístíte na slunné stanoviště s přísunem čerstvého vzduchu bez průvanu a budete pravidelně zalévat měkkou vodou, odvděčí se záplavou květů.

Romantické zákoutí

Jedna váza, nebo hned několik? Romantické zákoutí tvoří vázy z čirého skla. V nich jsou umně naaranžovány květy bílé chryzantémy, růže, snědku a frézie.

Chrysanthemum

Chryzantéma je velmi kvalitní řezaná květina a pomalu ztrácí pověst květiny smuteční. Vždy byla velmi ceněna v Číně, kde ji obdivují odedávna. Hindové a buddhisté ji používají při mnoha různých ceremoniích. Z bílých a žlutých chryzantém se například zhotovují girlandy, kterými se zdobí chrámy, sochy nebo oltáře.

Harmonický celek

Bílá váza spolu s bílými a smetanovými květy tvoří harmonický celek. Výběr květin, jakými jsou chryzantémy, růže, čemeřice, šeřík, frézie a tulipán této jednoduché bílé váze přímo sluší.

Dokonalá podoba

Dokud si nesáhnete, nebudete věřit. Květiny na snímku jsou umělé. V této dokonalé podobě na svátečním stole nikdy neuvadnou, proto mohou  dlouho zdobit nejen sváteční stůl.

Chvíle čekání

Chvíle čekání na první chod u slavnostní tabule už nemusí provázet smutný pohled do prázdného talíře. Právě tady můžeme využít zbytky květin, trav a stonků z hlavního květinového aranžmá na stole, ale i perličky nebo lastury z dovolené a talíř dozdobit. Sklenice můžeme naplnit okvětními lístky. Při servírování pak talíře a sklenice vyměníme.

Bílá růže

O této krásné květině oděné do bíla květomluva praví: nevinnost, pokora, zasloužíš si velkou lásku.

Text: Alexandra Hurtová, foto: HKK

 

 

Hledání v obsahu

Počasí

Soutěž

Napište nám

Partneři

Anketa

Jaká rubrika vás zajímá na našem webu nejvíce?
 
42%
 
17%
 
22%
 
10%
 
5%
 
4%
 
0%
 
0%

Diskuze

Ke stažení

Nejčtenější články

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne