Netypické barevné kombinace

Datum: 9.5.2016
obrázek
Bez ohledu na to, zda máte byt v paneláku, v nové výstavbě, či ve starším zděném domě, jedním z nejčastějších problémů, s kterými se v menších bytech neustále potýkáme, je nedostatek místa. Nedostatek prostoru nás ve většině typů bydlení provází na každém kroku.

Podívejme se na nedostatek místa u nás doma podrobněji. V první řadě se týká našeho životního prostoru, který potřebujeme mít kolem sebe pro naše domácí činnosti. Doma bychom se měli cítit v pohodě a pohodlně, proto bychom se měli pokusit byt vyřešit tak, aby nám v rámci možností poskytoval maximum místa. Druhým úkolem, který musíme v rámci účelného bydlení vyřešit, je dostatek úložných prostor.

Dopis čtenářky

Dobrý den, pravidelně sleduji váš časopis a nyní bych vás chtěla oslovit v souvislosti s připravovanou proměnou našeho bytu. Bydlíme s manželem a čtrnáctiletým synem v panelákovém bytě už dva roky, ale stále jsme neměli sílu realizovat nějakou zásadní úpravu bytu, která by naše bydlení zlepšila. Nastěhovali jsme se dost narychlo a byt byl po rekonstrukci, která proběhla asi před deseti lety, ale na bytě je to už znát, protože šlo o dost levné záležitosti. Asi bych zásadně neměnila dispozici, ani rozmístění pokojů, ale zoufale nám chybí úložné prostory a především je nevyhovující a velmi malá koupelna. Tu bychom chtěli alespoň o malinko zvětšit a samozřejmě nově vybavit. Také bychom rádi nějak propojili kuchyň s obývákem, ale vlastně jen částečně. Manžel potřebuje mít v obývacím pokoji pracovní kout. Máme rádi spíše moderní a designově zajímavé kousky, nebráníme se atypickému řešení a zajímavým originálním prvkům. Zdena S. Praha

Požadavky čtenářky

Podle požadavků čtenářky jsem dispozici bytu ponechala téměř v původním stavu. Došlo pouze k úpravě propojení kuchyně a obývacího pokoje a zvětšení koupelny. Novým vybudováním obývacího prostoru se ještě zvětšila vstupní chodba.

Barevné řešení

V celém bytě jsem použila dřevěnou podlahu v dekoru běleného dubu, stěny jsou bílé. Nábytek je buďto zcela bílý jako například kuchyňská linka a různé solitéry. Jinak jsem navrhla atypický nábytek v dekoru dřeva v kombinaci zelené uni barvy. Vše doplňují dekorace v textiliích výrazných vzorů a barev v tónu tyrkysové a okrové, a nechybějí akcenty černé barvy, která vše doplňuje, a to nejen na nábytkových detailech, ale i na všech dveřích.

Propojení sezení a úložných prostor

Díky propojení obývacího pokoje a kuchyně vznikla čistá dlouhá stěna s okny. Rozhodla jsem se jí kompletně využít k atypickému řešení, kde jsem vybudovala propojené sezení a úložné prostory. V obývací části se jedná o pohovku a v kuchyňské o jídelní lavici. V kuchyňské části jsem pak mezi linku a nábytek umístila velký jídelní stůl a židle. V obývací části jsem umístila malý pracovní kout a naproti němu relaxační kout s křeslem.

Nechybí prostorná postel

Ložnice je přístupná z kuchyně a jsou v ní šatní skříně, které by měly být pro dvě osoby dostačující. Nechybí prostorná postel s čalouněným čelem a komoda. Pokoj je zařízen jednoduše a čistě s minimem nábytku.

Velká stěna s šikmými policemi

Pokoji pro chlapce dominuje velká stěna s šikmými policemi po celé délce stěny, kde jsou dveře do pokoje. S ohledem na barvu dveří jsem zvolila černou a to i z toho důvodu, že po zaplnění knihovny věcmi, se barevná plocha rozbije. Samozřejmě nechybí pracovní kout, skříně a postel. Všechen nábytek je mobilní a tak může chlapec podle nálady místnost upravovat.

Zajímavé obklady v koupelně

V koupelně a na WC jsem použila obklady RAKO Board, jde o kombinaci dekoru dřeva ve světlém provedení a v kombinaci s "ošoupanou" modrou strukturou dřeva. Umístila jsem tam vanu a umyvadlo na skleněné desce s mobilní skříňkou pod ní. Samozřejmě zrcadlo s odkládacím prostorem. Pračka je umístěna ve skříni, na chodbě v nábytkové sestavě. V prostoru u vchodových dveří je rovněž vestavěná skříň - botník a samozřejmě nechybí věšák, odkládací poličky a zrcadlo.

Prostor je světlý a vzdušný

Celý prostor je světlý a vzdušný, při rekonstrukci jsem použila hodně netypické barevné kombinace, zajímavé solitéry a unikátní dekorace, přesně podle přání majitelů bytu, kterým se otevřela nová etapa bydlení v zrekonstruovaném panelovém bytě.

Text: Kateřina Mlejnková

Vizualizace a plánky: autorka

 

 

Hledání v obsahu

Počasí

Soutěž

Napište nám

Partneři

Anketa

Jaká rubrika vás zajímá na našem webu nejvíce?
 
42%
 
17%
 
22%
 
10%
 
5%
 
4%
 
0%
 
0%

Diskuze

Ke stažení

Nejčtenější články

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne