Rekonstrukce koupelny se švédskou kvalitou

Datum: 27.06.2009
obrázek
Řada sanitární keramiky Artic od švédského výrobce Gustavsberg se vyznačuje nadčasovým designem a čistotou tvarů. Jednoduché přímé linie a pravé úhly jsou jednotícím prvkem všech produktů řady Artic.

Designově ucelená řada obsahuje umyvadla, toalety, bidety i vany, a to v mnoha provedeních a velikostech. Standardem Gustavsbergu je keramika se speciální E+ glazurou, zaručující dokonale hladký a nepřilnavý povrch a tím i snadné a ekologicky šetrné čištění. K údržbě postačí jen pár minut, protože hladký povrch odpuzuje vodu a v jeho pórech nemají šanci se zachytit ani vodní kámen, ani bakterie. Péči o čistotu a hygienu sanitární keramiky usnadní u řady Artic i čisté rovné linie.

Toalety Artic jsou vybaveny úsporným duálním systémem splachování od osvědčené značky Geberit, který výrazně šetří vodu a tím i vaši peněženku. Splachování je z výroby nastaveno na 3 a 6 litrů, ale jednoduchým přepnutím lze malé splachování snížit až na 2,5 litru, u velkého je možné zase 1 litr přidat.

Splachovací mechanismus je navíc vyřešen tak, že ani po letech splachování nedojde k jeho posunu a následným problémům s funkčností či protékáním. Tato spolehlivost umožnila vyrábět splachovací nádržky z jediného kusu keramiky, bez jinde běžných odklopných vík. Díky tomu je mechanismus uvnitř velmi dobře chráněn a zjednoduší se také údržba a péče o čistotu a hygienu. Příjemným detailem je, tak jako u ostatních produktů Gustavsberg, že v ceně toalet je zahrnuto i prkénko a horní kryt, k umyvadlu zas automaticky dostanete všechny uchycovací krytky.

Důkazem nadstandardní kvality řady Artic je i skandinávský certifikát NORDIC QUALITY, který hodnotí celou škálu kritérií včetně servisu a dostupnosti náhradních dílů. Garantuje například, že klozety splachují po celém svém obvodu a opláchnou 100% povrchu mísy. Série Artic a Nordic od Gustavsbergu získaly tento certifikát jako vůbec první. NORDIC QUALITY je známka kvality, která garantuje kompatibilitu sanitárních výrobků se skandinávskými instalačními systémy, které mají ve většině případů vyšší standard než jsou standardy v EU.

 

Text: Tadeáš Novák a Jan Chára

Foto: archiv firmy Gustavsberg

 

 

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne