Zloději číhají všude, chraňte svůj byt!

Datum: 23.3.2016
obrázek
Ačkoliv v České republice v posledních letech vzrostl počet zabezpečených domácností, paradoxně tím zároveň vzrostla pravděpodobnost, že si zloději vyberou zmenšující se skupinu řádně nezabezpečených bytů či domů. A co bychom měli udělat?

Při zabezpečování svého bytu vždy začněte u vstupních dveří

„Řada lidí bohužel řeší zajištění vstupních dveří pomocí dílčích opatření. Například si pořídí několik dodatečných zámků nebo závoru. Bohužel si však neuvědomují, že při montáži je obvykle potřeba provrtat obvodové latě dveří. Tímto krokem zeslabí jediný pevnější prvek běžných dveří a práci zlodějům spíše usnadňují,“ varuje Ivan Pavlíček, odborník na zabezpečení domácností z firmy NEXT.


Co se týče bezpečnostních dveří, rozlišujeme celkem šest bezpečnostních tříd, přičemž pro zabezpečení domácností jsou vhodné dveře 3. a 4. bezpečnostní třídy. Povinností všech obyvatel bytového domu je na základě příslušné právní normy mít zároveň takové vchodové dveře, které budou odolné vůči ohni alespoň třicet minut, a to i pokud bydlíte v přízemí: „Lidé, kteří tento fakt ignorují, se vystavují nebezpečí ničivého šíření požáru a také kráceného plnění ze strany pojišťovny. A navíc tak citelně snižují i bezpečnost ostatních obyvatel bytového domu a ochranu jejich majetku, za což mohou také nést právní odpovědnost,“ varuje Ivan Pavlíček.

Pozor na zabezpečení svého bytu by si rovněž měli dávat lidé žijící v posledním patře. V takovém případě zlodějům práci usnadňuje fakt, že do posledního patra jezdí pouze lidé, kteří zde bydlí, a proto je nikdo další většinou z jejich práce nevyruší.

Dveře do panelového bytu

Jedním z nejběžnějších typů bezpečnostních dveří do panelového bytu jsou například NEXT SD 101, které odpovídají 3. bezpečnostní třídě a splňují nejen veškeré evropské normy, ale i vysoké požadavky na zvukovou a tepelnou izolaci včetně požární odolnosti. V případě, že jsou zárubně vylité betonem, je navíc možné tento typ dveří instalovat do původních zárubní. Výměna dveří je tak velice snadná a zabere jen pár hodin.

Elektrické zabezpečení

Kromě vstupních bezpečnostních dveří můžete svou bezpečnost rovněž zvýšit pomocí systému elektrické zabezpečovací signalizace, který vás okamžitě informuje o neoprávněném pohybu, či bezpečnostních fólií na okna, které pachateli znesnadní vniknutí do objektu. Bohužel někdy jsou lidé velice neopatrní a ani všechny bezpečnostní prvky jim před zloději nepomůžou. Jedním z nejčastějších příkladů je situace, kdy jdete ven s odpadkovým košem a dveře jen přivřete. Zloději jsou velice rychlí a rádi využijí každé vteřiny. Nespoléhejte na to, že každý soused řádně zamyká a nikdo jiný se tak v domě pohybovat nemůže a své vstupní dveře zamykejte vždy! I když jste doma. Stále častější jsou případy vykradených předsíní. Zatímco lidé sledují v obývacím pokoji televizi, z předsíně jim mizí doklady, peníze či klíče od aut.

Text: Martina Florianová

Foto: Next

 

 

Hledání v obsahu

Počasí

Soutěž

Napište nám

Partneři

Anketa

Jaká rubrika vás zajímá na našem webu nejvíce?
 
42%
 
17%
 
22%
 
10%
 
5%
 
4%
 
0%
 
0%

Diskuze

Ke stažení

Nejčtenější články

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne