Jedny ven, druhé dovnitř

Datum: 11.3.2016
obrázek
Pojem reverzní otevírání dveří asi nikomu nic neřekne. Pokud ale v interiéru řešíte problém, jak například pohledově sladit dveře, které se otevírají každé na jinou stranu, může vám reverzní systém zachránit interiér.

Reverzní otevírání dveří je ve své podstatě záležitostí estetickou – když chceme slícovat všechny dveře v chodbě se zdí, a to nehledě na to, na kterou stranu se otevírají.

„Standardní věcí je, že dveře, které se v zárubni otevírají každé na jinou stranu (tedy jedny otevíráme k sobě a druhé od sebe), spolu z čelní pohledové strany nelícují. Oproti tomu u novinky skrytých zárubní Emotive od J.A.P. pro jednokřídlé otočné dveře je jedno, zda dveře otevíráme „do“ nebo „z“ místnosti – z pohledové strany vypadají stejně a opět lícují s příčkou, která může být zděná i ze SDK profilů,“ vysvětluje Petr Paksi, výkonný ředitel společnosti J.A.P., jediného českého výrobce skrytých zárubní, a dodává: „Reverz – to je ovšem i chytré řešení pro situace, kdy je dveře výhodné otevírat opačně z důvodu nedostatku volného prostou v dané místnosti.“

Skryté zárubně Emotive mají místo klasické zárubně tenký kovový rámeček v síle 17 mm, který tvoří se zdí a dveřmi jednu rovinu. Co se týká samotných dveří – pro otevírání ve směru k sobě i od sebe slouží dveře polodrážkové - s polodrážkou 15 mm, a výškou až do rozměru 3,7 metru.

Text: (ab)

Foto: JAP

 

 

Hledání v obsahu

Počasí

Soutěž

Napište nám

Partneři

Anketa

Jaká rubrika vás zajímá na našem webu nejvíce?
 
42%
 
17%
 
22%
 
10%
 
5%
 
4%
 
0%
 
0%

Diskuze

Ke stažení

Nejčtenější články

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne