Letní číslo PANEL PLUS právě v prodeji

Datum: 17.06.2009
obrázek
Pokud se v letních měsících chystáte k rekonstrukci panelákového bytu nebo se ve vašem domě rozmýšlíte, zda investovat do renovace fasády či vyměnit stará okna za nová plastová, tak věříme, že časopis PANEL PLUS pro vás bude přínosem. Již třetí letošní vydání časopisu PANEL PLUS je právě v těchto dnech k dostání na novinových stáncích. Opět přináší mnoho rad a inspirací, jak vylepšit panelákové bydlení a užitečné rady naleznou i Bytová družstva a SVJ.

Nový byt si Pavel s Alicí představovali jako poklidné útočiště pro regeneraci sil k další vědecké práci. Dali proto přednost přírodním barvám a jednoduchému, snadno udržovatelnému zařízení.Panelákový tři plus jedna byl obvyklou skládačkou malých a ještě menších místností se spoustou dveří a špatně využitelným prostorem. Zásahem architekta získal světlo, vzdušnost a zřetelný punc originálu. Když se investoři nebojí bourání, je proměna starého bytu snadnější a výsledek lépe naplní požadavky zadavatele. I zde se začalo zrušením všech příček a vymezením priorit. „Investoři nechtěli byt, ve kterém se budou prohánět děti a pořádat party. Přáli si klidné, pohodlné a funkční prostředí bez zbytečných dekorací," říká ing. arch. Petr Reksoprodjo z ateliéru Kamarumah architects v reportáži Oáza mezi panely.

Lidé moderních průmyslových národů se dožívají stále vyššího věku. Již nyní je kolem třetiny obyvatel v těchto zemích starších 50 let, tendence stoupá. Do roku 2035 se průměrná střední délka života zvýší o další čtyři až pět let. Postupující demografická přeměna s sebou přináší také změnu individuálních požadavků na koupelnu. Co je pro nás v té době prioritou a jsme připraveni si koupelnu, tak říkajíc, na míru našim představám dopřát? Více se dočtete v článku Změna po padesátce.

Odsavač par je dnes nedílnou součástí kuchyně. Zákazník si může vybrat z nejrůznějších provedení takové, které vyhovuje jeho potřebám, velikosti a uspořádání kuchyně.
V nabídce je řada spotřebičů například prostorové, komínové, závěsné, výsuvné, výklopné nebo také zabudované. Mnohem vice se dozvíte
v informaci nazvané Digestoř jako designový prvek.

Na adresu naší redakce dochází mnoho dopisů a mailů s žádostí o radu při rekonstrukci bytu. Proto jsme se rozhodli vyhovět alespoň několika našim čtenářům a rady a možná řešení z dílny bytové návrhářky Kateřiny Mlejnkové pravidelně uveřejňovat v rubrice Proměny bytu. Čas běží a my vám předkládáme už, obrazně řečeno, čtvrté splněné přání.

Vymalovat místnost dnes zvládne téměř každý. Problémem však může být výběr vhodného barevného odstínu a jeho kombinace s nábytkem a doplňky v místnosti. Barvy významně ovlivňují atmosféru pokoje a nevhodně zvoleným odstínem lze mnohé pokazit. Jak na nás tedy barvy působí a do které místnosti se jednotlivé barevné odstíny hodí nejlépe? To se dozvíte v článku Jak na nás působí barvy v interiéru.

V rubrice Letem světem spolu s námi navštívíte Korčulu, v rubrice Flora můžete obdivovat zajímavé skalničky a v rozhovoru na léto v rubrice Galerie se seznámíte s názory spisovatele, scénaristy a kreslíře Oldřicha Dudka.

 

 

Hledání v obsahu

Počasí

Soutěž

Napište nám

Partneři

Anketa

Jaká rubrika vás zajímá na našem webu nejvíce?
 
42%
 
17%
 
22%
 
10%
 
5%
 
4%
 
0%
 
0%

Diskuze

Ke stažení

Nejčtenější články

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne