Zapomeňte na hypotéku a pojďte bydlet do nového

Datum: 17.2.2016
obrázek
Nový byt bez hypotéky, zato se spoustou výhod. To je moderní forma družstevního bydlení, která si získává stále větší oblibu u těch, kdo chtějí bydlet v novém či větším bytě. Nezáleží přitom na tom, zda se jedná o mladý pár, rodinu s dětmi, nebo rodiče, kteří svůj byt přenechali dětem a nyní hledají nové bydlení. Družstevní byty jsou navíc také zajímavou investiční příležitostí.

S minimálním počátečním vkladem a bez nutnosti přesvědčovat banky, nosit desítky potvrzení, pořizovat si nepotřebné a drahé účty a k nim pojištění či další zbytečné služby, a zadlužovat se hypotékou, lze dosáhnout na kvalitní bydlení v žádaných lokalitách v Britské čtvrti v Západním městě, nebo v projektu Prosek Park na Praze 9. Průkopníkem družstevního bydlení v Praze je společnost FINEP, která je zároveň zárukou kvality stavby a vysokého standardu prodávaných bytů.


Nový byt bez dluhu

Bezesporu největší výhodou družstevního bydlení je fakt, že nikde a nikomu nedlužíte. Zaplatíte jen počáteční významně menší hotovost z celkové ceny bytu, a ten pak splácíte ve formě měsíčního nájmu. Vyhnete se dlouhému a komplikovanému procesu vyřizování hypotéky, a také tomu, abyste byli vedeni jako dlužníci. Družstevní bydlení je řešením pro ty, kdo i přes standardní příjem z nějakého důvodu na hypotéku nedosáhnou – pro mladé páry bez vlastní finanční historie, pro zájemce z řad předdůchodových, kterým banky obvykle hypotéky nerady dávají, a když, pak velmi drahé a nevýhodné. Stejně tak mají s hypotékou často problémy osoby samostatně výdělečně činné, či podnikatelé. Pro ty všechny je družstevní bydlení šancí a nadějí na nové bydlení. Družstevní byt je přitom od samého počátku váš a můžete s ním podle toho také nakládat, včetně převodu družstevního podílu na děti či vnoučata, což u vlastnického bydlení bývá mnohem složitější a v neposlední řadě také výrazně dražší.

Pro koho je tedy družstevní bydlení vhodné?

Pro všechny, kdo nechtějí nebo nemohou dosáhnout na hypotéku, ale chtějí bydlet ve svém novém bytě. Hypotéka by neměla být limitem pro šanci bydlet lépe a kvalitněji, ve větším a především vlastním bytě. Pro všechny, kterým v bance řekli, že jejich věk je překážkou k získání nového bytu prostřednictvím hypotéky a také pro všechny, kdo myslí na své stáří a chtějí se zajistit formou investice do nemovitosti. A také pro všechny, kdo nechtějí mít s domem a jeho správou zbytečné starosti – a naopak tuto správu chtějí nechat na družstvu, a to za výhodných podmínek. Pro všechny, kdo chtějí bydlet ve výjimečných pražských čtvrtích, které nabízejí služby, místo pro relaxaci, sportování, vzdělávání, zábavu, jsou dobře dopravně dostupné, bezpečné a v nichž byty neztrácí svou hodnotu. Družstevní byty v Britské čtvrti a v Prosek Parku patří mezi to nejlepší ze současné nabídky na trhu.

Text: Monika Odvárková

Foto: Finep

 

 

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne