Dva v jednom: podomítková splachovací nádržka

Datum: 13.1.2016
obrázek
Pro flexibilní uspořádání koupelny nabízí Viega předstěnové prvky s montážní výškou jen 830 mm, případně 840 mm. Tak je možno umyvadlo, WC nebo bidet umístit také pod okna nebo zkosenou střešní rovinu. Nízké a univerzálně použitelné splachovací nádržky umožňují pohodné ovládání splachování WC zepředu nebo shora.

Nádržka je předinstalována pro ovládání zepředu. Díky nové kombinované mechanice je možno v případě potřeby nádržku přenastavit na ovládání splachování shora. Stačí k tomu pár jednoduchých úkonů.

Všechny předstěnové systémy Viega – Eco Plus, Steptec a Mono – jsou k dispozici pro použití s montážními výškami 1130 mm, 980 mm a 830 mm (případně 840 mm). U nízkých variant je splachovací nádržka WC výrazně kompaktnější než u standardního prvku. Přesto disponují všechny splachovací nádržky Viega stejnými výkonnostními parametry a dvoumnožstevním splachováním. Z výroby je přednastaveno plné splachovací množství na šest litrů a úsporné na tři litry. Splachovací objem může být v případě potřeby zvýšen na maximálně devět litrů.

Osvědčená technika

Nová podomítková splachovací nádržka pro předstěnové prvky WC s nízkou montážní výškou je technicky téměř identická s oběma předchozími modely. Vodovodní přípojka je předmontována, vypouštěcí ventil je nezměněný a se splachovací nádržkou je možno bez omezení kombinovat všechny ovládací desky Visign firmy Viega. Nová je možnost volby ovládání zepředu nebo shora. To nabízí více flexibility při realizaci stavby a zároveň šetří skladovací kapacitu.

Jednoduchá změna nastavení

Splachovací nádržka je ze závodu dodávána s ovládáním zepředu. Díky kombinované mechanice je ale možno několika málo úkony změnit nastavení na ovládání shora: jednoduše odstraníte kryty, mechaniku vepředu v nádržce uvolníte z táhla, nasadíte do horní revizní šachty, zaklapnete a je hotovo.

Text: (ab)

Foto: Viega

 

 

Hledání v obsahu

Počasí

Soutěž

Napište nám

Partneři

Anketa

Jaká rubrika vás zajímá na našem webu nejvíce?
 
42%
 
17%
 
22%
 
10%
 
5%
 
4%
 
0%
 
0%

Diskuze

Ke stažení

Nejčtenější články

 


Magazín o moderních trendech v bydlení

portál nejen o bydlení pro čtyři miliony obyvatel panelových domů Panelplus Press

Textová reklama: Předplaťte si PANEL PLUS pouze za 390 Kč! Více na http://www.panelplus.cz/cz/predplatne